Начало на двубоя в 6:46 часа.

Първи сет

Григор избра да сервира.

1:0 - Димитров започна срещата с гейм на 30.

2:0 - Пробив на 15. Квалификантът Трунджелити взе първата точка, но след негови грешки българинът взе гейма бързо.

3:0 - Бързо затвърждаване от страна на Гришо.

3:1 - Аржентинецът взе подаването си. Той игра на ръба на риска, като търсеше линиите при всеки удар.

4:1 - Безпролемен сервис гейм за Димитров.

4:2 - Гейм за 210-ия в света южноамериканец.

5:2 - Григор не се бави при своето подаване.

5:3 - Гейм за Трунджелити на 15.

6:3 - Сет за Димитров! В най-оспорвания гейм до момента Гришо имаше сетбол, който пропиля, а след това аржентинецът стигна до точка за пробив след изумителен лоб. В крайна сметка хасковлията стигна до втори сетбол и стисна победоносно юмрук след сбъркана топка на мрежата от страна на съперника.

Втори сет

0:1 - Аржентинецът взе подаването си на 30.

0:2 - Странен гейм, в който Григор поведе с 40:0, но допусна пробив, като приключи с двойна грешка.

0:3 - Трунджелити затвърди уверено. В последната точка публиката избухна в овации, след като Димитров направи "хот дог", но топката беше завършена от съперника със смач.

1:3 - Гейм на нула за българина. Преди него съперникът повика физиотерапевт на корта заради пришка на дясната ръка.

2:3 - Григор върна пробива! Той стигна до брейк пойнт и го реализира без игра след двойна грешка на съперника, който на 31 януари ще навърши 26 години.

3:3 - Трета поредна игра в актива на българина. Той отново изглежда концентриран и взе пак подаването си на нула.

3:4 - Аржентинецът спря серията от три поредни гейма на Димитров. Той взе подаването си на 30.

4:4 - Безкомпромисен Григор! Взе трето поредно свое подаване без да загуби точка.

4:5 - Отговорът на Трунджелити е също гейм на нула.

4:6 - Част за аржентинския квалификант. Григор спаси три сетбола, но при четвъртия изпрати топката в мрежата.

Трети сет

1:0 - Пробив за Григор на 30 в началото на частта.

2:0 - Димитров затвърждава на 15.

2:1 - Първи гейм за Трунджелити.

3:1 - Отново убедителен сервис гейм на 24-годишния българин.

4:1 - Втори пробив за Гришо, постигнат след елегантен минаващ удар по правата.

5:1 - Труден гейм за първата ни ракета. Той губеше с 15:40, но успя да спечели подаването си с мощни начални удари.

5:2 - Аржентинецът измъкна сервис гейма си от 0:30.

6:2 - Гейм и втори сет в актива на Димитров. Поведе с 40:15 след ретур аут на съперника и реализира първия сетбол с петия си ас в двубоя.

Четвърти сет

0:1 Трунджелити спечели на 15 първото си подаване в сета и открива резултата в четвъртата част.

1:1 Без проблеми за Григор Димитров, който изравнява резултата след няколко атрактивни изпълнения.

1:2 Гейм на 15 за квалификанта от Аржентина, който сервира много уверено от началото на сета.

2:2 Григор и Трунджелити продължават да печелят с лекота сервис-геймовете си в сета.

2:3 Григор Димитров има за какво да съжалява. След две поредни двойни грешки на аржентинеца нашето момче поведе с 40:0 и получи 3 точки за пробив. Димитров обаче не успя да се възползва от нито една от тях и Трунджелити в крайна сметка съхрани подаването си.

3:3 Бърз гейм за Димитров и изравняване на резултата.

3:4 Гейм на 0 за квалификанта от Аржентина.

4:4 Григор имаше проблеми в началото на гейма, но в последствие стабилизира играта си и отново изравни резултата в сета.

4:5 Гейм на 0 за Трунджелити. Григор Димитров ще сервира за оставане в сета.

5:5 Труден гейм, който премина през равенство, но след два последователни аса Димитров взе подаването си.

6:5 Григор Димитров пробива и ще сервира за място в трети кръг. Геймът завърши с отлично разиграване, спечелено от българина с минаващ удар от форхенд.

7:5 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът се класира за трети кръг на Australian Open след победа в 4 сета над Трунджелити.