Виктор Троицки Сърбия ПОБЕДИТЕЛ 2 6 5 7 6
Времетраене [мин]: 245
Коментар на срещата

Начало на двубоя: 14:37

(сервис за Григор Димитров)

1:0 Григор Димитров започна гейма с двойна грешка и го завърши с ас. Българинът бе атакуван предимно на бекхенд страната си, но се справи много добре и взе подаването си на 30, като по този начин откри резултата в мача.

2:0 Отличен първи гейм, в който Григор посреща. Българинът направи пробив на 0.

3:0 Григор Димитров затвърди пробива и вече води с 3:0 гейма. Българинът изоставаше с 0:30, но след четири страхотни разигравания успя да обърне гейма в своя полза.

3:1 Григор Димитров имаше две възможности да пробие подаването на съперника си и да поведе с 4:0, но при точките за пробив Троицки действа безупречно и в крайна сметка сърбинът успя да се разпише.

3:2 За жалост Троицки успя да върне пробива. Сърбинът поведе с 40:30, след което се възползва от грешка от форхенд на Димитров и пробивът преднина на българина вече е в историята.

4:2 Втори пробив за Григор Димитров, който отново се справи с подаването на съперника си на 0. Българинът приключи гейма с отлична атака към мрежата.

5:2 Григор Димитров спечели подаването си на 15 и принуди Троицки да сервира за оставане в сета.

6:2 Още един пробив за Григор Димитров и българинът печели началния сет след 37 минути. Така Григор спира серията от 9 последователни загубени сета в турнира. За последно той беше спечелил сет в двубоя си от втори кръг през 2013-та. С пробива Григор си гарантира и началния удар на старта на втората част.

(сервис за Григор Димитров):

0:1 За жалост вторият сет започна с пробив в подаването на Григор Димитров. Троицки поведе с 40:15, Григор спаси първия брейк-бол, но при втория допусна грешка и сдаде подаването си.

0:2 Троицки затвърждава пробива и повежда с 2:0 гейма.

1:2 Григор Димитров спира серията на Троицки и спечели подаването си. Българинът изоставаше с 0:30, но след това вкара 4 първи начални удара и това обърна везните в негова полза.

1:3 Григор Димитров пропусна точка за връщане на пробива и в крайна сметка Троицки взе подаването си.

2:3 Григор взима подаването си и намалява преднината на опонента си.

2:4 Може би най-лесният сервис-гейм за Троицки от началото на двубоя.

3:4 Перфектен сервис-гейм на 0 на сметката на Григор Димитров, след който отново разликата е само един гейм.

3:5 Отново без проблеми за сърбина. Григор Димитров ще сервира за оставане в сета.

3:6 Вторият сет започна и приключи с пробив за Виктор Троицки. Сърбинът се възползва от втория сетбол, който се откри пред него и резултатът в мача е изравнен.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Виктор Троицки):

1:0 Григор Димитров се възползва от втората си точка за пробив и започна с брейк третия сет на срещата.

2:0 Брейкът е затвърден с ас и Григор успя да реализира втория геймбол.

2:1 Троицки печели първи гейм в третия сет. Сърбинът изоставаше с 15:30, но успя да обърне играта в своя полза.

3:1 Бърз гейм за Григор Димитров.

3:2 Троицки също спечели без особени затруднения подаването си и се доближава отново само на гейм от Григор.

4:2 Труден гейм за Григор, който трябваше да спасява точка за пробив. Българинът се справи добре и съумя да съхрани подаването си.

4:3 Гейм на 15 на сметката на Троицки. Предстои нова пауза в срещата, след която на сервис застава българина.

4:4 Много неприятен момент. Григор Димитров започна отлично и имаше преднина 40:0, но след няколко грешки се стигна до равенство. Последваха размяна на точки, в това число и разиграване от 34 удара, спечелено от Троицки. В крайна сметка след грешка на Димитров сърбинът успя да върне пробива и да изравни резултата в мача.

4:5 Гейм на 15 за сметката на Троицки. Предстои пауза, след която Григор ще сервира за оставане в третия сет.

5:5 Без драми за Григор в този гейм. Резултатът е изравнен.

6:5 Пробив за Григор Димитров, който след паузата ще сервира за сета! Българинът се възползва от няколко колебливи отигравания на Троицки и успя да осъществи брейк.

7:5 Гейм и трети сет за Григор Димитров. Българинът спечели подаването си на 15 и се доближава на сет от място във втори кръг.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 Пробив в първия гейм на четвъртия сет! Григор Димитров държи всичко в своите ръце и ако печели подаванията си до края на сета, ще бъде на печелившата страна.

2:0 Труден гейм, но важното е, че след него Григор успя да затвърди пробива.

2:1 Троицки печели първи гейм в сета. Димитров обаче води с 2:1 сета и също толкова в геймовете.

3:1 Труден гейм, но все пак успех за Григор в него.

3:2 Труден гейм и за Троицки, който успя да спаси 2 точки за втори пробив. Българинът впечатли с няколко страхотни къси топки, но в края на гейма резултатът е в полза на сърбина.

4:2 Този път никакви проблеми за Григор Димитров, който спечели подаването си на 15.

4:3 Троицки обърна гейма от 0:30 и остава в играта. Предстои кратка пауза, след която на сервис застава Димитров.

4:4 За жалост Троицки успя да върне пробива и резултатът е изравнен. Сърбинът натисна бекхенда на Гришо и брейкът стана факт.

4:5 Троицки печели трети пореден гейм на сметката си и принуждава Григор да сервира за оставане в сета.

5:5 Григор премина през леки затруднения, но все пак успя да съхрани подаването си и да изравни резултата.

5:6 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като пропусна 2 точки за пробив. Сега българинът отново ще трябва да сервира за оставане в сета, което в случая ще означава и място в тайбрек.

5:7 Гейм и четвърти сет за Виктор Троицки! Сърбинът поведе с 40:15 и реализира първия си сетбол. Мача влиза в пета решаваща част.

ПЕТИ СЕТ:

0:1 Троицки спечели убедително на 15 първото си подаване във финалния сет на мача.

0:2 Грешка от бекхенд коства на Григор Димитров пробив и изоставане с 0:2 гейма. Сърбинът вече държи съдбата на мача в ръцете си.

0:3 Виктор Троицки затвърждава пробива.

1:3 Григор Димитров спира серията на Троицки и се разписва във финалния сет на срещата. Българинът обаче трябва да търси скорошно връщане на пробива, ако иска да остане в турнира.

1:4 Много стабилна игра на Троицки, който спечели подаването си и вече е само на два гейма от крайния успех в двубоя.

2:4 Григор Димитров спаси точка за пробив, с което съхрани и интригата в двубоя. Българинът успя да вземе подаването си, но продължава да изостава с брейк във финалния сет.

2:5 Няколко лесни точки благодарение на сервиса, които позволяват на Троицки да стигне до гейм от успеха. Григор Димитров ще сервира за оставане в турнира.

3:5 Няколко перфектни точки за Григор Димитров, но сега българинът ще получи последен шанс за връщане на пробива.

3:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ВИКТОР ТРОИЦКИ. Сърбинът нанесе втори пореден успех над Григор, след като го надви на финала в Сидни в началото на сезона. За трета поредна година българинът напуска "Роланн Гарос" в първи кръг.