Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 6
Коментар на срещата

начало: 15:57 часа

(сервис за Григор Димитров)

1:0 Григор Димитров открива резултата в мача с бърз гейм на 0 на сметката си.

1:1 Фратанджело изравнява резултата, но това не се случи никак лесно. Григор Димитров пропусна първа точка за пробив, като в ключовия момент американецът излезе сигурно на мрежата и не допусна брейк.

2:1 Първата почивка идва при преднина от гейм за Григор Димитров. Без пробиви от началото на срещата.

2:2 Фратанджело обърна гейма от 15:30 и изравнява резултата. Българинът приключи гейма с две поредни грешки от ретур.

3:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. В същото време Типсаревич взе първия сет срещу Симон - 6:4. Именно победителят от този двубой ще срещне Григор или Фратанджело във втори кръг.

4:2 Григор Димитров проби подаването на Фратанджело! Българинът поведе с 40:30, след което изчака грешка на опонента си и първият пробив в двубоя е факт!

5:2 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Предстои нова пауза, след която Фратанджело ще сервира за оставане в първия сет.

5:3 Фратанджело спира серията на Григор Димитров и печели подаването си. Българинът обаче ще сервира за успех в първия сет.

6:3 Гейм и първи сет за Григор Димитров! Първата част на срещата продължи точно 30 минути и беше решена от един пробив, дело на българина.

(сервис за Фратанджело)

1:0 Отлично начало на втория сет за Григор Димитров! Българинът проби подаването на съперника си и открива резултата в частта.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Българинът е в серия от 3 последователни гейма на сметката си.

2:1 Първи гейм за Фратанджело през втората част. Почивката идва при сет и пробив аванс за Григор.

3:1 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров, който приключи играта с ас.

3:2 Може би най-бързия гейм за Фратанджело от началото на мача. Американецът взе подаването си на 0, но Григор продължава да е с пробив напред.

4:2 Отново без никакви проблеми за Григор, който взима с лекота и този свой сервис-гейм.

4:3 Началният удар на Фратанджело му помогна изключително много да спечели подаването си. При 30:30 американецът пласира два аса и задържа гейма си.

5:3 Григор Димитров взима лесно гейма си и принуждава Фратанджело да сервира за оставане във втория сет.

5:4 Гейм на 0 за Фратанджело. Предстои пауза, след която Григор ще сервира за преднина 2:0 сета.

6:4 Григор Димитров повежда с 2:0 сета! Макар, че допусна две двойни грешки в гейма, Григор успя да измъкне подаването си и вече е само на сет от място във втори кръг на Уимбълдън. От началото на двубоя са изминали 61 минути.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Отлично начало и на третия сет! Григор Димитров успя да пробие на 0 и прави огромна крачка към успех в сета и мача.

2:0 Пробивът е затвърден с бърз гейм.

2:1 Фратанджело печели подаването си и прекъсва серията геймове на Димитров. Предстои първа пауза в сета, след която на сервис застава Григор Димитров.

3:1 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров, който прави поредна крачка към крайния успех.

4:1 Още един пробив за Григор Димитров, който вече е на 2 гейма от успеха.

5:1 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Един гейм дели българина от място във втори кръг.

5:2 Фратанджело печели подаването си. Предстои пауза, след която Григор ще сервира за успеха.

6:2 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът е във втори кръг на Уимбълдън след бърза победа за 90 минути.