Стийв Джонсън САЩ ПОБЕДИТЕЛ 6 7 6 6
Времетраене [мин]: 177
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор започна тежко двубоя и трябваше да спасява 3 точки за пробив. Нашето момче обаче се справи и в крайна сметка взе първия гейм в мача.

1:1 Джонсън също нямаше най-лесния първи сервис-гейм и на свой ред спаси 2 точки за пробив, преди да изравни резултата.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:1 Гейм на 15 на сметката на Джонсън.

2:3 В първите четири гейма всеки печелеше подаването си. В петия обаче Димитров изигра слаб гейм и ачериканецът го проби на нула.

2:4 Гришо имаше три възможности за рибрейк, но не успя и Джонсън затвърди.

3:4 Труден гейм за Димитров, който на три пъти трябваше да отразява точки за пробив, но устоя.

ПРЕКЪСВАНЕ ЗАРАДИ ДЪЖД - При 30:30 срещата беше спряна заради дъжд след едва 34 минути игра. Малко дете прекоси целия корт с голяма топка за автографи и поиска подписа на Гришо. Димитров взе топката, но дететто носеше мини ракета, а не флумастер и българинът нямаше как да се разпише.

МАЧЪТ Е ПРЕНАСРОЧЕН ЗА СЪБОТА.

Събота, 13:11 часа. Двубоят е подновен.

3:5 Григор Димитров пропусна точка за пробив, която бе спасена от Джонсън с отличен сервис по диагонала. Американецът измъкна подаването си и принуждава Григор да сервира за оставане в турнира.

4:5 Гейм на 0 за Григор Димитров. Предстои пауза, след която Джонсън ще сервира за успех в сета.

5:5 Григор Димитров връща пробива. Българинът поведе с 40:0, последва късмет за Джонсън, който спаси първия брейк-бол, но при втория американецът прати топката в мрежата и изравняването на резултата стана факт.

6:5 Димитров спечели подаването си на 0, като взе две от точките с ас. Предстои последна пауза в сета, след която Джонсън ще сервира за място в тайбрек.

6:6 Тайбрек ще определи победителя в първия сет.

7:6 ГЕЙМ И ПЪРВИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът взе тайбрека с 8:6 точки, като при 5:6 спаси сетбол. Един единствен минипробив се оказа решаващ.

(сервис за Стийв Джонсън):

0:1 Стийв Джонсън открива втория сет с гейм на 0.

1:1 Григор Димитров отговори подобаващо - с гейм на 0.

1:2 Първата пауза в сета идва при преднина на Джонсън. Няма пробиви от началото на втората част.

2:2 Ново изравняване на резултата. Геймът обаче предложи няколко страхотни точки и от двамата.

2:3 След уникална точка, спечелена в близост до мрежата, Григор Димитров стигна до точка за пробив. Джонсън обаче отговори с 3 първи сервиса, които Григор не успя да върне.

3:3 Гейм на 30 на сметката на Григор Димитров. Играта приключи с отлична атака към мрежата на Димитров.

3:4 Никакви проблеми за Джонсън, който взе и това си подаване с лекота. Предстои поредна почивка, след която Григор ще сервира за изравняване на резултата.

4:4 Григор Димитров падна много лошо в началото на гейма. Българинът нарани глезена на левия си крак, но за радост успя да се изправи на крака и да вземе гейма, с което да изравни и резултата.

4:5 Гейм на 0 за Стийв Джонсън.

5:5 Бърз гейм за Григор Димитров, сетът продължава.

5:6 За втори път Димитров ще сервира за оставане в сета. Ако си вземе подаването, българинът ще вкара сета в тайбрек.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета.

6:7 СТИЙВ ДЖОНСЪН СЕ НАЛОЖИ СЪС 7:3 ТОЧКИ И ИЗРАВНЯВА РЕЗУЛТАТА В СЕТОВЕТЕ. Американецът изигра перфектен тайбрек и напълно заслужи успеха си. Изключително равностоен беше вторият сет, който се реши от 2-3 точки в тайбрека, спечелени от американеца.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервира Григор Димитров):

14:25 МАЧЪТ Е ПРЕКЪСНАТ ЗАРАДИ ДЪЖД. Паузата ще продължи поне половин час!

16:32 ДВУБОЯТ Е ПОДНОВЕН!

0:1 За жалост третия сет започва с пробив за Стийв Джонсън. Американецът се възползва от четвъртия брейк-пойнт, който се откри пред него и първи нанася удар в сета.

0:2 Джонсън затвърди пробива с гейм на 30.

0:3 Втори пробив, този път на 0. В момента няма удар на Джонсън, който да не попада в целта. Американецът е във вихъра си след последното подновяване на играта.

16:47 ДЪЖД ПРЕКЪСВА СРЕЩАТА ЗА ПОРЕДЕН ПЪТ! Очакваниятя са прекъсването да е кратко, около 10 минути, но, да видим.

17:10 ДВУБОЯТ Е ПОДНОВЕН!

1:3 Единият от пробивите е върнат! След поредното подновяване Григор започна по-добре и с брейк на 15 съхранява шансове в сета. Българинът обаче продължава да изостава с пробив.

2:3 Григор спечели убедително подаването си на 15 и се доближава само на гейм от Джонсън.

2:4 Стийв Джонсън прекъсва серията на Димитров и спечели подаването си на 30.

2:5 Джонсън възстановява преднината си от два пробива. След като пропусна гейм-бол при 40:30, Григор позволи да се стигне до равенство, а след брутален форхенд по правата Джонсън стигна до брейк-пойнт. В ключовия момент Григор допусна грешка и сдаде гейма.

3:5 Сервирайки за сета, Джонсън допуска пробив, при това след двойна грешка при 30:40. Странен сет.

4:5 Димитров спечели подаването си на 0, като успя да пласира 2 аса. Нова почивка, след която Джонсън за втори път ще сервира за сета.

4:6 Този път ръката на Джонсън не трепна и той взе подаването, с което и сета с 6:4. Американецът вече е на сет от място на осминафинал и мач срещу Роджър Федерер.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров)

0:1 За жалост сетът започва с пробив в гейм, който приключи с ужасяваща грешка от форхенд на Димитров. Джонсън прави сериозна крачка към успех в мача.

0:2 Джонсън се възползва от няколко грешки на Димитров и затвърждава пробива.

1:2 Гейм на 0 за Григор Димитров, който спира серията от 3 последователни гейма за Джонсън.

1:3 За жалост Джонсън отговаря също с гейм на 0 на сметката си.

17:49 НЯМА ДА ПОВЯРВАТЕ! ДЪЖД И ПОРЕДНО ПРЕКЪСВАНЕ НА ДВУБОЯ! Паузата обаче явно ще е кратка, защото кортът не беше покрит, а играчите останаха на пейките до корта, а не се прибраха в съблекалнята.

17:59 ДВУБОЯТ Е ПОДНОВЕН!

2:3 Григор Димитров спечели подаването си при подновяването на играта.

2:4 Гейм на 0 на сметката на Джонсън.

2:5 Пробив на 0. Джонсън е на 4 точки от място в 4 кръг, където го очаква Федерер.

18:05 ИГРАТА Е СПРЯНА ЗАРАДИ ДЪЖД! ТОЗИ ПЪТ ПАУЗАТА НЯМА ДА Е МАЛКА!

19:00 ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

2:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - СТИЙВ ДЖОНСЪН.