Цветана Пиронкова България ПОБЕДИТЕЛ 6 6
Виржини Разано Франция 1 2
Времетраене [мин]: 76
Коментар на срещата

Цветана Пиронкова започва своето 44-о поредно участие в турнирите от Големия шлем с двубой срещу ветеранката Виржини Разано. Срещата е на корт №7 в Ню Йорк.

Начало на двубоя от първия кръг на US Open в 0:03 минути.

ПЪРВИ СЕТ (Пиронкова сервира)

0:1 - Пробив за 33-годишната французойка. Разано поведе с 40:0, подпомогната и от двойна грешка на Цвети и реализира втората възможност.

1:1 - Моментален рибрейк за Пиронкова. Тя стигна до точка за връщане на пробива и успя веднага.

2:1 - Убедителен сервис гейм на нула за първата ни ракета, която повежда в резултата.

3:1 - Отново категорична Цвети! Поведе с 40:0 и проби при втория си шанс.

4:1 - Доминацията на българката е осезателта - пореден гейм на нула!

5:1 - Четвъртфиналистката от "Ролан Гарос" отново стигна до точка за пробив и го постигна без игра, след като участващата с "уайлд кард" Разано направи двойна грешка.

6:1 - Гейм и първи сет за българката! Тя поведе с 40:15 с първия си ас в двубоя и затвори веднага частта.

ВТОРИ СЕТ (Разано сервира)

1:0 - Седми пореден гейм за Цвети, която проби от 15:40 подаването на Разано.

2:0 - Диктатът на Пиронкова продължи със сервис гейм на 15.

3:0 - Цвети с пети брейк в мача!

4:0 - Десети пореден гейм за българката.

5:0 - Безпощадната пловдивчанка поведе с 40:15 и направи брейка при третата възможност.

5:1 - Може би леко разсейване на Цветана позволи на френската тенисистка да прекъсне серията от 11 загубени гейма с пробив на 15.

5:2 - Пиронкова пропиля два мачбола и Разано успя да вземе подаването си за първи път в мача.

6:2 - Гейм, сет и мач за българската тенисистка, която взе на нула заключителната игра!