Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 7
Времетраене [мин]: 135
Коментар на срещата

начало на двубоя: 18:09 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Бърз откриващ гейм на сметката на Григор Димитров, който спечели подаването си на 15.

2:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:15 и получи два последователни брейк-бола. При първия Сервантес взе разиграването, но при втория испанецът допусна двойна грешка и геймът приключи.

3:0 Пробивът е затвърден! Григор поведе с 40:0, Сервантес спечели една точка, но след това геймът приключи след грешка на испанеца. Отлично начало на двубоя за Спортист №1 на България за 2014-а година.

4:0 Втори пробив за Григор Димитров. При 30:30 испанецът допусна две последователни двойни грешки и сдаде подаването си.

4:1 Сервантес връща един от пробивите. Испанецът поведе с 30:0, след което Григор успя да изравни за 30:30. Последва двойна грешка на Димитров, която позволи на Сервантес да стигне до брейк-бол. В този момент испанецът взе инициативата, "натисна" опонента си и записа първи гейм на сметката си.

4:2 Бърз гейм на сметката на Сервантес, който взе подаването си на 15 и намалява изоставането си в резултата.

5:2 Григор Димитров вкара няколко солидни начални удара и се доближи само на гейм от успех в първия сет.

6:2 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:0, Сервантес спаси първия сетбол, но при втория Димитров бе безупречен. Първата част продължи 27 минути.

1:0 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров на старта на втората част.

1:1 Испанецът изравнява резултата за първи път от началото на двубоя.

2:1 Григор повежда отново в резултата, след като успя да вземе подаването си на 30.

2:2 Сервантес сервира видимо по-добре от началото на втория сет и до момента не позволява на Григор да го затрудни, когато е на начален удар.

3:2 Гейм на 30 на сметката на Григор Димитров.

3:3 Сервантес изравнява резултата след продължителен гейм. Григор получи първата си точка за пробив в сета, но не успя да се възползва от нея.

4:3 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

4:4 Гейм на 15 за Сервантес и резултатът отново е изравнен.

5:4 Най-трудният гейм за Димитров от началото на сета. Българинът трябваше да спасява точка за пробив при 30:40, но се справи отлично и обърна гейма. Предстои пауза, след която Сервантес ще сервира за оставане в сета.

6:4 Пробив и втори сет за Григор Димитров. Българинът направи брейк в точния момент и ще започне третата част със сервис на своя страна. Точно 69 минути от началото на срещата.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Григор Димитров спечели първия гейм на третата част. Началото на сета се забави с няколко минути, тъй като Сервантес напусна корта, за да посети съблекалнята.

1:1 Григор има за какво да съжалява, тъй като имаше преднина 40:0, но позволи на Сервантес да намери начин да обърне гейма и да спаси подаването си.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:2 Сервантес изравнява резултата след равностоен гейм.

3:2 Григор взима подаването си без особени проблеми и отново повежда в резултата.

3:3 Гейм на 0 за Сервантес.

4:3 Григор Димитров спаси точка за пробив, след което с атрактивен смач приключи гейма в своя полза.

4:4 Поредно изравняване на резултата от Сервантес. Испанецът взе подаването си на 30 и завърши гейма с ас.

5:4 Григор пласира два аса в рамките на един гейм и взе подаването си, с което принуждава Сервантес да сервира за оставане в мача.

5:5 Сервантес направи двойна грешка, след което се реваншира с два аса и спечели подаването си.

5:6 За съжаление Сервантес прави пробив, който ще му позволи да сервира за успех в сета.

6:6 Григор Димитров връща пробива! Тайбрек ще реши изхода на третия сет!

7:6 (7) ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ!