Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 3 6
Времетраене [мин]: 160
Коментар на срещата

Начало: 20:53

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спечели подаването си на 15 и открива резултата в мача. Геймът приключи с ас на сметката на българина.

1:1 Гейм на 30 за Соуса и португалецът изравнява резултата в първата част.

2:1 Първата пауза идва при минимална преднина за Григор, който взе и второто си подаване в срещата.

2:2 Отново без проблеми за сервиращия тенисист и ново изравняване на резултата. Гейм на 30 за Соуса.

3:2 Григор Димитров спечели подаването си, като отрази точка за пробив при 30:40. В този момент българинът пласира отличен бекхенд по правата, след което обърне геймът в своя полза.

3:3 Бърз гейм за Соуса.

4:3 Григор отново имаше затруднения и за втори пореден път, в който сервира, му се наложи да спасява точка за пробив. Подобно на предходния случай, българинът запази самообладание и измъкна подаването си.

4:4 Гейм на 30 за португалеца.

5:4 Григор взе подаването си и принуждава Соуса да сервира за оставане в сета.

6:4 ГЕЙМ И СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът стигна до сетбол, който след много разумна игра успя да реализира.

1:0 Григор Димитров печели откриващия сервис-гейм на втория сет.

2:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:0, но след това се стигна до равенство. Последваха нови два брейк-бола, от които беше реализиран вторият. Четвърти пореден гейм на сметката на Димитров.

3:0 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:1 Гейм на 0 за Соуса, който спира серията на Димитров от пет последователни игри.

4:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

5:1 Пробив за Григор Димитров. Българинът ще сервира за втория сет.

6:1 ГЕЙМ И ВТОРИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ! Българинът обърна гейма от 0:40 и след фамозен бекхенд по правата спечели и втората част в мача.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Жоао Соуса):

0:1 Бърз гейм за Соуса за начало на третата част.

0:2 Жоао Соуса пробива за първи път от началото на двубоя. Геймът завърши с двойна грешка от ракетата на българина.

0:3 Григор пропусна точки за пробив и в крайна сметка португалецът взима подаването си и повежда с 3:0 гейма в третата част на двубоя.

0:4 Втори пробив за Соуса, за жалост в играта на Григор настъпи сериозен спад.

0:5 Пети пореден гейм на сметката на Соуса. Изходът на сета изглежда ясен.

1:5 Григор си спечели гейма и открива сметката си в сета. Соуса обаче ще сервира за затваряне на третата част.

2:5 Григор връща един от пробивите, след като взе подаването на Соуса на 15. Българинът обаче все още има да връща един брейк.

3:5 Трети пореден гейм за Григор. Соуса ще сервира за втори път за успех в сета. Португалецът ще има и нов комплект топки.

3:6 ГЕЙМ И СЕТ ЗА ЖОАО СОУСА. Португалецът спечели подаването си на 15 и записва първи сет на сметката си от началото на двубоя.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

0:1 За жалост Соуса пробива на старта на четвъртия сет. Григор имаше преднина 30:0, но португалецът съумя да обърне развоя на играта.

0:2 Соуса печели подаването си и затвърждава пробива.

1:2 Григор взима гейма, макар и трудно, и се разписва в сета.

2:2 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:30 и направи брейк, с който изравнява резултата.

3:2 Гейм на 30 и Григор за първи път от началото на сета повежда в резултата.

4:2 Страхотен гейм и пробив за Григор Димитров. Българинът получи три точки за пробив, Соуса спаси първите две, но при третата португалецът допусна грешка и геймът отиде на сметката на Григор.

5:2 Григор обърна гейма от 0:30 и след паузата Соуса ще сервира за оставане в турнира.

6:2 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът е на осминафинал на US Open за втори път в кариерата си.