Времетраене [мин]: 121
Коментар на срещата

Начало: 02:25 часа

(сервис за Анди Мъри):

0:1 Мъри спечели първия гейм в срещата. Той обърна развоя на двубоя от 15:40 и съхрани подаването си.

1:1 Отличен отговор на Григор, който взима подаването си на 15.

1:2 Гейм на 15 за Мъри, който направи два аса и допусна двойна грешка в играта.

1:3 Григор Димитров допусна пробив. При първия брейк-бол, който се откри пред Мъри, българинът сгреши смач, пращайки топката в мрежата. Пробивът е факт.

1:4 Бърз гейм за Мъри, с който шотландецът затвърждава аванса си.

1:5 Втори пробив за Мъри, който спечели гейма на 30 и ще сервира за успех в първия сет.

1:6 Гейм и първи сет за Анди Мъри, който спечели подаването си с ас по праватаа.

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Пробив за начало на втория сет. Григор изоставаше с 0:40, спаси първия брейк-бол, но при втория Мъри беше безгрешен и след форхенд уинър се наложи.

0:2 Мъри спечели подаването от 0:30. До края на гейма до игра не се стигна, тъй като шотландецът пласира няколко страхотни сервиса.

0:3 Осми пореден гейм на сметката на Анди Мъри. Нов пробив за шотландеца.

1:3 Григор връща единия от пробивите и спира серията от поредни геймове на сметката на Мъри.

1:4 Григор загуби гейма от преднина 30:0. Мъри отново е с два брейка напред в резултата.

1:5 Гейм за Мъри, който си взе подаването на 30. Григор не е печелил подаването си от повече от час.

2:5 Григор Димитров отрази два сетбола и спечели подаването си за първи път от повече от час игра.

2:6 Мъри спечели шестия сетбол и вече води в резултата с 2:0 сета. От началото на двубоя Григор е спечелил едва 3 гейма.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 За жалост и третата част започва с ранен пробив за Мъри, който просто изглежда безгрешен.

0:2 Мъри обърна гейма от 15:40. Пробивът е затвърден с ас по диагонала.

0:3 Още един пробив. Всичко в играта на Мъри се получава по план. Шотландецът просто не греши.

0:4 И вторият пробив е затвърден от Анди Мъри.

1:4 Григор печели подаването си и няма да е капо в сета. Мъри е само на два гейма от място на четвъртфиналите, където го очаква Кей Нишикори.

1:5 Мъри приключва гейма с 9-ия си ас (Григор няма нито един). Димитров ще сервира за оставането си в турнира.

2:5 С два поредни аса, първи за него тази вечер, Григор Димитров си спечели подаването. След паузата Мъри ще сервира за място на четвъртфиналите.

2:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА МЪРИ! Шотландецът е на четвъртфинал, където ще срещне Кей Нишикори.