Григор Димитров избра да сервира на централния корт "Кен Розуол Арина" в Сидни.

1:0 - Бърз сервис гейм на българина, въпреки че вкара само един първи сервис.
1:1 - Пабло Куевас също бързо печели подаването си.
2:1 - Димитров е безапелационен. Гейм на нула и първи ас в мача.
2:2 - Роденият в Аржентина, но представящ Уругвай Куевас отвърна също със сервис гейм на нула.
3:2 - Проблематичен гейм за Гришо. От 40:0 се стигна до равенство след негова грешка от бекхенд и първата му двойна. После Куевас стигна до точка за пробив, но ретурът му излезе на сантиметри в аут. След това хасковлията игра смело, излезе на мрежата и взе предимство, а после затвори гейма с ас.
3:3 - Южноамериканецът сравнително лесно спечели подаването си.
4:3 - След двойна грешка на българина се стигна до 30:30, но той се стегна и бързо взе гейма.
4:4 - Куевас започна да се пропуква на сервиса. Геймът ще се запомни и със светкавичния ретур уинър на Григор за 30:40.
5:4 - Гейм на нула за сънародника ни, завършен с печеливш бекхенд по правата.
5:5 - бърз гейм за Куевас.
6:5 - Димитров взе и шестото си подаване. Този път на 30 и принуждава съперника отново да сервира за оставане в частта.
6:6 - Григор се опита да реши сета тук и на два пъти стигна до 40:40, но не успя да направи нищо повече. Следва тайбрек.
7:6(2) - СЕТ ЗА ДИМИТРОВ! Вихрено начало за него в тайбрека. Смяната на полетата дойде при 6:0 точки. След това реализира третия си сетбол.

Втори сет

1:0 - Пробив за Григор! Той реализира третата си възможност след бекхенд в аут на Куевас.
2:0 - Успешно затвърждаване с гейм, спечелен от първата ни ракета на 30.
2:1 - Уругваецът се записа в сета.
3:1 - Димитров отрази уверено две поредни точки за връщане на пробива и взе подаването си.
3:2 - Българинът можеше да реши всичко в мача, но пропиля и трите си брейк пойнта.
4:2 - Спокоен гейм за Гришо, който го спечели на 15.
4:3 - Непростимо. От 40:0 хасковлията не успя да пробие разколебания Куевас.
5:3 - Димитров е на гейм от победата, след като взе подаването си с лекота, като реализира шестия си ас в срещата, но е четвъртата двойна грешка.
5:4 - Гейм на 30 за Пабло Куевас.
6:4 - Димитров стигна до мачбол при 40:30 и го реализира тутакси след ретур в аут на съперника!