Коментар на срещата

Начало на двубоя: 6:48 часа

Първи сет
Жил Мюлер спечели жребия и ще сервира.

1:0 - Пробив за Григор! Той стигна до него след сбъркано воле от левичаря от Люксембург.
2:0 - Димитров затвърждава със сервис гейм на 15.
2:1 - Мюлер откри сметката си в полуфинала с гейм на 30.
Мачът е спрян заради дъжд, но тенисистите остават на корта.

В 7:06 часа българско време Григор и Мюлер са прибрани в съблекалнята след засилването на валежа.
В 8:13 мачът е подновен.

3:1 - Димитров взема подаването си.
3:2 - Мюлер също успя в своя сервис гейм.
4:2 - Гейм на нула за хасковлията, в който той записа първите два аса в двубоя.
5:2 - Втори пробив за Гришо!. От 15:40 той стигна до точка за брейк и стисна победоносно юмрук, след като волето на люксембургецът отлетя с метър в яут.
6:2 - Сет за Димитров! Той поведе с 40:0 и затвори частта при втората възможност, когато топката от бекхенд на съперника спря в мрежата.

Втори сет

0:1 - Жил Мюлер започна да намира сервиса си и след 30:30 бързо взе подаването си.
1:1 - Убедителен Григор, който спечели на 15.
1:2 - Ветеранът от Люксембург също взе подаването си.
2:2 - Шести ас на Димитров.
Отново заръмя и мачът е спрян н 8:44. Двубоят продължава в 8:48 часа.
2:3 - Мюлер измъкна подаването си след като се стигна до 40:40, благодарение на ас №5.
3:3 - Труден гейм за Григор. От 15:40 той измъкна подаването си след умна и хладнокръвна игра.
3:4 - Тенисистът от Люксембург затвори сервис гейма си с шестия си ас.
4:4 - Бърз гейм на Димитров на 15.
4:5 - Мюлер се спаси след няколко дюса отново с мощен сервис.
5:5 - Гришо отрази сетбол и продължава. При 30:40 той дочака грешка от форхенд на съперника, а след това взе подаването си след завършващ удар от бекхенд по диагонала.
5:6 - Гейм на нула за 38-ия в света Жил.
Отново съдията на стол Мохамед Лаияни от Швеция слиза на корта заради дъжд в 9:20 часа. Той прибра тенисистите в съблекалнята. В 9:28 мачът е възобновен.
6:6 - Григор е убедитилен и предстои тайбрек.
7:8 - Гейм, сет и мач за Димитров! Той поведе с 4:2 точки, а след това при 6:4 стигна до два мачбола и реализира първия с перфектен бекхенд по диагонала!