Доналд Йънг САЩ 3 4
Времетраене [мин]: 86
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Българинът открива резултата в срещата, след като спечели подаването си на 30. Григор имаше леки затруднения, тъй като Йънг в един момент от гейма имаше преднина 30:15, но българинът успя да обърне развоя на играта.

1:1 Продължителен гейм, в който пред Григор Димитров се откри първата точка за пробив в двубоя. Йънг обаче оцеля и съхрани подаването си, с което изравни резултата.

2:1 Много труден гейм и за Григор Димитров. Българинът изоставаше с 15:40 и позволи на Йънг да стигне до две последователни точки за пробив, които спаси. В последствие американецът се добра до нов брейк-бол, но и този път Димитров каза "не" и в крайна сметка взе подаването си.

2:2 Гейм на 0 на сметката на Доналд Йънг.

3:2 Гейм на 0 и за Григор Димитров. Предстои втора пауза в срещата, след която на сервис застава американецът.

3:3 Още един гейм, в който сервиращия се налага безпроблемно. Този път гейм на 15 за Йънг и ново изравняване на резултата.

4:3 Може би ключов момент в сета. Григор Димитров спаси 3 точки за пробив и след доста труд успя да измъкне подаването си в така важния седми гейм.

5:3 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът на свой ред стигна до две точки за пробив и успя да реализира втората, осъществявайки първия брейк в срещата. Григор ще сервира за успех в сета.

6:3 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Нашето момче взе подаването си на 15 и открива резултата в двубоя.

(сервис за Доналд Йънг):

1:0 Отлично начало на втората част - пробив за Григор Димитров. Българинът вече е в серия от 4 последователни гейма на сметката си.

2:0 Пробивът е затвърден по възможно най-добрия начин - с гейм на 0.

2:1 Доналд Йънг спира серията на Димитров и взима подаването си за първи път от началото на втория сет.

2:2 За жалост Йънг успява да върне брейка, при това след гейм на 0 в негова полза. Най-слабият гейм за Димитров от началото на двубоя и резултатът във втория сет е изравнен.

3:2 Нов пробив за Григор Димитров, който преди втората почивка успява отново да излезе напред в резултата.

4:2 Пробивът е затвърден с гейм на 30 и Гришо е съвсем близо до успех в мача и до място на четвъртфиналите.

4:3 Йънг отговаря с гейм на 30 и съхранява интригата в мача.

5:3 Григор Димитров изразително взима подаването си на 15 и се доближава само на гейм от крайния успех в срещата.

5:4 Гейм на 15 и за Доналд Йънг. Предстои пауза, след която на сервис застава Димитров, който ще се сервира за победата.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът е на четвъртфинал в Акапулко за втори път в кариерата си след сезон 2014, когато спечели титлата.