Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 4 6 6
Времетраене [мин]: 119
Коментар на срещата

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на срещата. Григор Димитров спечели подаването си на 0 и открива резултата в двубоя.

2:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът пропусна първия брейк-бол, който се откри пред него, но при втория Джумхур направи грешка от форхенд и загуби подаването си.

3:0 Перфектно начало на срещата за нашето момче! Григор Димитров затвърди пробива с гейм на 30 и вече води с 3:0 гейма в първия сет.

3:1 Дамир Джумхир спечели първия си гейм от началото на срещата. Той го направи изразително с гейм на 15.

4:1 Сервис-гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

4:2 Григор Димитров пропусна точка за пробив и съхрани надеждите на Джумхир в сета. Българинът имаше аванс 40:30, но допусна съперникът му да вземе три последователни точки и да измъкне подаването си.

4:3 Пробив за Джумхур, който успява да се справи с подаването на Григор Димитров на 0. Това беше и последен комплект с топките, които ще бъдат заменени при следващия гейм.

4:4 Джумхур изравнява резултата след гейм на 15. Много грешки в играта на Григор Димитров в последните минутки.

4:5 Невероятно, но факт! Джумхир отново проби началния удар на Григор Димитров и от пасив 1:4 вече води с 5:4 и ще сервира за успех в първия сет. Босненецът спечели гейма при третия си брейк-бол.

4:6 Гейм на 0 за Дамир Джумхур, който след 5 поредни гейма на сметката си печели сета.

ВТОРИ СЕТ:

0:1 Григор Димитров допусна пробив и серията на Джумхур продължава.

1:1 Григор успява бързо да върне изоставането си и изравнява резултата във втория сет след страхотен форхенд по диагонала, с който завърши гейма.

1:2 Изненадващо или не, вторият сет продължава да се развива с пробиви. Джумхур поведе с 40:0, Григор спечели следващите две точки, но последва точка на сметката на Джумхур и пробивът стана факт.

1:3 Грешките от ракетата на Григор Димитров продължават. Джумхур спечели подаването си на 15, без да прави кой знае какво, и затвърждава брейка.

2:3 Григор Димитров спира серията от 4 поредни пробива в своето подаване. Българинът поведе с 40:0, последваха 2 точки за Джумхур, но последната дума бе за Димитров, който с хубаво воле приключи играта.

3:3 Григор Димитров връща пробива и изравнява резултата във втория сет.

4:3 Три поредни гейма за Григор Димитров, който започна да намира играта си в последните минутки.

4:4 Гейм на 0 на сметката на Дамир Джумхур.

5:4 Григор Димитров загуби първата точка в гейма, но спечели следващите 4 и принуждава Джумхур да сервира за оставане в сета.

6:4 ГЕЙМ И ВТОРИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът поведе с 40:0 и получи 3 сетбола, Джумхур спаси първия, но при втория изкара топката в аут и прати мача в решаващ трети сет.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 По подобие на втория сет, третият започва с пробив на сметката на Джумхур.

0:2 Босненецът затвърждава пробива.

1:2 Димитров спира серията на Джумхур и намалява преднината на босненеца в решаващия трети сет.

1:3 Сервис-гейм на 0 на сметката на Дамир Джумхур.

2:3 Геймът започна кошмарно за Димитров, който изоставаше с 0:30. Последваха обаче 4 поредни точки на сметката на българина и той взе подаването си.

3:3 Григор Димитров връща пробива и изравнява резултата в сета след няколко непредизвикани грешки на Джумхур. Драмата е пълна във финалня сет.

4:3 След страхотен уинър Григор Димитров печели подаването си и повежда в резултата за първи път във финалния сет.

5:3 Пробив за Григор Димитров, който ще сервира за място на четвъртфинал в Делрей Бийч. Българинът приключи гейма с отличен форхенд по обратния диагонал.

6:3 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ, КОЙТО СЕ КЛАСИРА ЗА ЧЕТВЪРТФИНАЛ В ДЕЛРЕЙ БИЙЧ.