Александър Зверев Германия ПОБЕДИТЕЛ 6 3 7
Времетраене [мин]: 140
Коментар на срещата

Григор Димитров и Александър Зверев вече са на централния корт в Индиън Уелс и започват загрявката.

Първи сет - Димитров сервира

1:0 - Григор е убедителен. Поведе с 40:0, след това направи двойна грешка, но след това затвори гейма.

1:1 - 18-годишният германец е нервен при своето подаване и прави две двойни грешки. Димитров стигна до точка за пробив, но Зверев се спаси с втори кик сервис.

2:1 - Лесен гейм за №23 в схемата, който го спечели на 15.

2:2 - Само за 79 секунди Саша спечели своето подаване.

2:3 - Пробив за Зверев. При 30:40 Григор удари топката от бекхенд с рамката на ракетата.

2:4 - 58-ият в света германец затвърждава на 15.

3:4 - Димитров взе подаването си на нула.

3:5 - Хасковлията отново не може да разчита сервиса на съперника. Зверев завършва гейма с четвъртия си ас.

4:5 - Григор постигна първия си ас в мача и направи гейм на нула.

4:6 - Сет за германеца. Той поведе с 40:15 и затвори частта с ас.

Втори сет - Димитров сервира

1:0 - Дълъг гейм, в който българинът спаси точка за пробив с добър сервис и мощна игра.

1:1 - Зверев печели подаването си на нула.

2:1 - Димитров спаси четири точки за пробив и взе сервис гейма си!

3:1 - Пробив за Гришо! След 10 минути игра той реализира третата си възможност.

4:1 - Затвърждаване и №26 в света вече има сериозен аванс.

4:2 - Германският тийнейджър печели подаването си на 15.

5:2 - Димитров е само на гейм от изравняване на сетовете, след като завърши играта с гръмотевичен форхенд уинър.

5:3 - Гришо поведе с 30:0 след две успешни къси топки, но германецът измъква подававането си.

6:3 - Сетовете са изравнени! Димитров взе гейма на нула!

Трети сет - сервира Зверев

1:0 - Отлично начало за първата ни ракета! Той проби подаването на съперника при третата си възможност. Отчаяният германец чупи ракетата си в корта.

2:0 - От 0:30 Димитров успява да затвърди брейка си.

2:1 - Григор изпусна голям шанс да реши всичко в двубоя. Той поведе с 40:0 и имаше общо 4 брейк бола, но Зверев спаси подаването си.

3:1 - Гейм на нула за българина!

3:2 - Зверев този път взема подаването си на 15.

3:3 - Германецът върна брейка след две поредни непредизвикани грешки на Димитров.

3:4 - Гейм на нула за най-младия тенисист в Топ 100 и той за първи път излиза напред в резултата.

4:4 - Димитров с авторитетен сервис гейм на 15.

4:5 - Зверев намери сервиса си и спечели също на 15.

5:5 - Безкомпромисен Гришо подаваше без проблеми за оставане в мача!

5:6 - Тийнейджърът взе сервис гейма си на нула и си осигури поне тайбрек.

5:7 - Мрежата помогна на Саша Зверев да спечели мача. Първо след негов бекхенд топката от лентата на филето влезе в полето на Гришо и германецът поведе с 40:15. След това при втория мачбол ударът на Димитров също удари върха на мрежата, но остана в неговата половина.