2016 година, %D0%A7%D0%B5%D1%82%D0%B2%D1%8A%D1%80%D1%82%D0%B8%20%D0%BA%D1%80%D1%8A%D0%B3

Начало: 02:02 часа:

ПЪРВИ СЕТ:
(Григор Димитров спечели жребия и избра да посреща):

0:1 Гейм на 0 на сметката на Гаел Монфис на старта на двубоя.

1:1 Григор загуби първата точка в гейма, но след това успя да обърне нещата в своя полза и изравни резултата.

1:2 Втори много бърз сервис-гейм на сметката на Гаел Монфис, който този път взе подаването си на 15.

2:2 Григор спаси точка за пробив и успя да измъкне подаването си. В гейма обаче имаше разиграване, което със сигурност ще бъде повтаряно много в следващите дни и което отиде на сметката на Монфис.

3:2 Пробив за Григор Димитров. Българинът на свой ред стигна до брейк-бол при 30:40 и се възползва, след като Монфис направи двойна грешка.

3:3 За жалост Монфис връща пробива светкавично. Французинът поведе с 40:15, след което се възползва от втория си брейк-пойнт и изравни резултата.

3:4 Гейм на 15 на сметката на Гаел Монфис.

4:4 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров.

5:4 Григор Димитров прави втори пробив и ще сервира за успех в първия сет. Българинът получи два брейк-пойнта и се възползва от втория.

5:5 За жалост Гаел Монфис връща пробива веднага. След няколко грешки на Димитров французинът поведе с 40:0, след което Гришо взе една точка, но за повече българинът нямаше сили в този гейм. Ново изравняване на резултата и сетът продължава.

5:6 Гейм на 0 на сметката на Гаел Монфис. Предстои последна пауза в първата част, след което българинът ще сервира за оставане в сета.

6:6 Димитров спечели изразително подаването и вкара сета в тайбрек.

7:6 Гейм и първи сет за Григор Димитров! Българинът спечели тайбрека на първата част със 7:5 точки, въпреки, че изоставаше почти през цялото време на допълнителния гейм. Първата част продължи 62 минути.

ВТОРИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

0:1 За жалост вторият сет започва с пробив на сметката на Гаел Монфис.

0:2 Монфис затвърждава пробива и повежда с 2:0 гейма във втората част.

1:2 Отличен гейм на сметката на Григор Димитров, който след няколко зрелищни изпълнения от форхенд успя да вземе подаването си.

1:3 Монфис обърна гейма от 0:30 и взе подаването си.

2:3 Григор Димитров спаси точка за пробив и запазва интригата във втория сет, доближавайки се само на гейм от Монфис.

2:4 Григор Димитров отново стигна до преднина 30:0 в сервис-гейм на Монфис, но французинът отново успя да измъкне подаването си.

3:4 Гейм на 30 на сметката на Григор Димитров.

3:5 Макар и трудно, Монфис задържа подаването си и принуждава Димитров да сервира за оставане в сета.

3:6 Гейм и втори сет за Гаел Монфис, който успява да нанесе втори пробив в подаването на Димитров.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Гаел Монфис):

1:0 Отлично начало на третия сет, който започва с ранен брейк, при това на 0, на сметката на Григор Димитров.

1:1 За жалост, подобно на първия сет, Монфис отново успява веднага да върне пробива изоставане и да изравни резултата.

1:2 Монфис печели подаването си на 30 и излиза напред в резултата в решаващия трети сет.

2:2 Отлична игра на Григор Димитров и резултатът е изравнен.

2:3 Гейм на 0 на сметката на Гаел Монфис.

3:3 Най-дългият гейм в двубоя! След близо 15 минути битка и 4 спасени точки за пробив, Григор Димитров успя да изравни резултата.

3:4 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като имаше преднина 40:15, но пропусна и двете точки за пробив и позволи на Монфис да се измъкне от неприятната ситуация.

3:5 Гаел Монфис пробива и ще серира за мача. Французинът поведе с 40:15, Димитров спаси първия брейк-бол, но при втория извади в аут.

3:6 Гейм, сет и мач - Гаел Монфис. Французинът взе подаването си на 0 и си гарантира място на четвъртфиналите.