Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 7 4 7
Адриан Унгур Румъния 5 6 5
Времетраене [мин]: 133
Коментар на срещата

(сервис за Адриан Унгур)

0:1 Григор Димитров пропусна две точки за пробив още на старта на двубоя и след дълъг гейм Унгур все пак успя да съхрани подаването си и да открие резултата в срещата.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

1:2 Този път Унгур нямаше проблеми и взе сравнително лесно подаването си.

1:3 За жалост Григор Димитров допусна съперника му да стигне до точка за пробив, която в последствие бе реализирана. Унгур повежда в резултата с 3:1 гейма.

2:3 Пробивът е върнат веднага. Григор стигна до преднина 40:30, а Унгур "помогна" с двойна грешка в ключовия момент.

3:3 Резултатът е изравнен - 3:3 гейма след 25 минути игра на централния корт в Истанбул. Димитров спечели подаването си на 30.

3:4 Унгур спира серията на Димитров и печели подаването си. Румънецът приключи гейма с отлична къса топка.

4:4 Гейм на 30 на сметката на Димитров и ново изравняване на резултата.

4:5 Гейм на 0 за Ангур. След пауза Григор Димитров ще сервира за оставане в първия сет.

5:5 Унгур беше само на 2 точки от успех в първия сет, но при 30:30 Григор не показа колебания и затвори подаването си.

6:5 Пробив за Григор Димитров, който след паузата ще сервира за сета. При 30:30 Унгур реши на два пъти да изпробва къси топки, но и в двата случая сгреши. Така българинът за първи път повежда в резултата.

7:5 Гейм на 0 за Григор Димитров, с който българинът печели първия сет.

(сервис за Адриан Унгур):

1:0 Пробив на 30 за Григор Димитров на старта на втория сет. Българинът е в серия от 3 последователни гейма на сметката си.

1:1 За жалост Унгур поведе с 40:0, след което Димитров отрази първите две точки за пробив, но при третия шанс нямаше късмет.

1:2 Гейм на 0 за Адриан Унгур.

2:2 Григор спечели подаването си и спира серията на Унгур, изравнявайки за 2:2 гейма във втория сет.

2:3 Адриан Унгур имаше доста затруднения, но все пак успя да вземе подаването си и да поведе в резултата в сета. Румънецът отново използва няколко къси, които този път му донесоха успех.

3:3 Бърз гейм за Григор Димитров, с който българинът изравнява резултата.

3:4 Григор Димитров спечели по зрелищен начин едно от разиграванията в гейма, но в крайна сметка Унгур съхрани подаването си и не допусна да се стигне дори до точка за пробив.

4:4 Григор взе подаването си и последва ново изравняване на резултата. Навлизаме в решаващите моменти на сета.

4:5 Унгур взе подаването си, но геймът ще бъде запомнен със зрелищното счупване на ракетата, което Григор Димитров направи след един сгрешен ретур.

4:6 Пробив на 0 за Унгур. Трети сет ще определи изхода на двубоя.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Румънецът печели подаването си и открива резултата във финалния за двубоя сет.

1:1 Григор Димитров отговаря с гейм в своя полза, с който прекъсва серията на опонента си.

1:2 Григор има за какво да съжалява, тъй като пропусна точка за пробив. В крайна сметка геймът е на сметката на Унгур.

2:2 Григор Димитров с доста затруднения взе подаването си изравни резултата.

2:3 Играта на котка и мишка продължава. Унгур се възползва от поредица грешки на Димитров и продължава да води в резултата.

3:3 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

3:4 Григор Димитров пропусна 3 точки за пробив, като от началото на двубоя вече е с 3 от 11 при брейк-бол. Българинът определено има за какво да съжалява, особено ако изпусне мача.

4:4 С много усилия, Григор Димитров взе подаването си и изравни резултата. Българинът бе поставен под ситуация 15:30, но успя да се измъкне и да вземе гейма.

4:5 Гейм на 0 на сметката на Унгур. Григор Димитров ще сервира за оставане в мача и турнира.

5:5 С четвъртия си ас Григор Димитров успя да съхрани подаването си и да се измъкне от положение 15:30, в което беше изпаднал по-рано през гейма.

6:5 Пробив за Григор Димитров. Българинът най-после се справи с подаването на съперника си (4 от 12 точки за пробив) и ще сервира за място на четвъртфиналите.

7:5 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът се наложи след 2 часа и 13 минути игра.