Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 7 7
Иво Карлович Хърватия 6 6
Времетраене [мин]: 100
Коментар на срещата

Коментар на Станко Димов, пратеник на Tennis24.bg на турнира в Истанбул, с подкрепата на Форд Мото Пфое България

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Добро начало на двубоя за Димитров, който успя да спечели откривашия гейм на 30.

1:1 Иво Карлович вкара 4 първи сервиса и до разиграване не се стигна. Хърватинът с лекота затвори гейма за около 90 секунди.

2:1 Григор поведе с 30:0, но последва изравнява за 30:30. Последната дума в гейма обаче бе за Димитров, който затвори подаването си и се оттегля за първа почивка при минимален аванс в резултата.

2:2 Новината от четвъртия гейм е, че Карлович загуби за първи точка при свой сервис. Все пак хърватинът взе подаването си на 15 и изравни резултата.

3:2 Най-оспорваният гейм от началото на двубоя. След двойна грешка на Григор Димитров, Иво Карлович стигна до първа точка за пробив. В този момент обаче Григор успя да пласира ас, а след това взе още две точки и измъкна подаването си.

3:3 Още един бърз гейм за Карлович, който спечели подаването си на 15. Единствената точка за Димитров дойде след зрелищен ретур-уинър по правата.

4:3 Перфектен гейм за Григор Димитров! Българинът спечели подаването си на 0 и отново излиза с гейм напред в резултата. Предстои кратка пауза, след която на сервис застава гиганта от Хърватия.

4:4 Гейм на 0 за Иво Карлович.

5:4 Карлович спечели първата точка в мача, но последваха 4 последователни точки за Григор, който приключи гейма с ас на сметката си. Поредна почивка, след която хърватинът ще сервира за оставане в сета.

5:5 Отново никакви проблеми за високия 211 см хърватин.

6:5 Гейм на 0 за Димитров. Предстои последна пауза в сета, след която Карлович за втори път ще сервира за оставане в първата част.

6:6 След няколко равенства, Карлович взе подаването си. Тайбрек ще реши изхода на първия сет.

7:6 (0) ГЕЙМ ИИ ПЪРВИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът изигра перфектен тайбрек, в който се наложи със 7:0 точки.

(сервис за Иво Карлович):

0:1 Карлович печели с лекота подаването си на старта на втория сет и открива резултата.

1:1 Григор Димитров отговори с бърз гейм на 15 и изравни резултата във втората част.

1:2 Нищо ново на "Гаранти Коза Арена". Иво Карлович си взе подаването и първата пауза в сета идва при минимална преднина за хърватина.

2:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

2:3 Поредният безпроблемен гейм за Карлович, който отново излиза напред в резултата.

3:3 За първи път от началото на втория сет се стигна до равенство. В ключовия момент Димитров пласира поредния си ас за предимство, а след грешка на Карлович геймът свърши в полза на ракета №1 на България.

3:4 Геймът започна добре за Димитров, който поведе с 30:15. Карлович обаче пласира ас за 30:30, след което успя да измъкне и гейма.

4:4 Григор също бе поставен при положение 30:30, но подобно на Карлович от предходния гейм успя да се концентрира и взе подаването си.

4:5 Гейм на 0 за Иво Карлович. Григор Димитров ще сервира за оставане в сета.

5:5 Григор Димитров отговаря с гейм на 0 в своя полза.

5:6 Още един гейм на 0, след който Иво Карлович си гарантира минимум тайбрек и във втория сет. Последна пауза за сета, след която Григор ще сервира.

6:6 Тайбрек ще реши изхода и на втория сет в двубоя.

7:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът спечели тайбрека със 7:2 точки и се класира за финал в Истанбул.