Времетраене [мин]: 146
Коментар на срещата

начало: 20:30 часа

(сервис за Григор Димитров)

1:0 Труден начален откриващ гейм за Григор Димитров. Българинът игра предимно на втори сервис и трябваше да мине през равенство, за да вземе подаването си. Иначе при вкаран първи сервис - 3 от 3 за Григор.

1:1 Гейм на 0 за Янко Типсаревич. Резултатът е изравнен.

2:1 Григор отново загуби първата точка в гейма, но след това обърна нещата в своя полза. Първата пауза в срещата идва без пробиви.

2:2 Типсаревич печели сравнително бързо подаването си и изравнява резултата в мача.

3:2 Отново труден гейм за Димитров, в който се стигна до равенство, но българинът взе следващите две точки и измъкна подаването си.

3:3 Григор Димитров пропусна първата точка за пробив, която се открива пред някой от двамата в мача. В крайна сметка Типсаревич оцеля и отново изравни резултата преди сочения за ключов седми гейм в сета.

4:3 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров. Българинът има 3 аса от началото на двубоя.

4:4 Поредно изравняване на резултата след гейм на 30 на сметката на Типсаревич.

5:4 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Предстои пауза, след която Типсаревич ще сервира за оставане в сета.

5:5 Без изненади в гейма на Типсаревич. Поредно изравняване на резултата, след което предстои начален удар на Димитров. Сърбинът отбеляза първият си ас в срещата.

6:5 Гейм на 0 на сметката на Димитров. Типсаревич ще сервира за място в тайбрек. Пет аса за Григор от началото на двубоя.

6:6 Гейм на 0 за Типсаревич. Тайбрек ще реши изхода на първия сет.

6:7 Гейм и първи сет за Янко Типсаревич. Сърбинът спечели тайбрека с 8:6 точки, реализирайки втория си сетбол. Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като на два пъти повеждаше с минипробив, но и в двата случая не успя да запази преднината си.

(сервис за Янко Типсаревич):

1:0 Първи пробив в мача, дело на Григор Димитров. Българинът се справи на 0 с подаването на Типсаревич и открива резултата във втората част на срещата.

2:0 Григор Димитров затвърждава пробива с гейм на 0. От началото на сета българинът няма загубена точка.

2:1 Димитров пропусна точка за пробив, след което Типсаревич успя да измъкне подаването си и да намали изоставането си в сета.

3:1 Бърз гейм за Димитров, който взима подаването си на 15.

3:2 Типсаревич отговаря с гейм на 0 на сметката си и отново се доближава само на гейм от Григор Димитров. Българинът обаче продължава да бъде с пробив аванс.

4:2 Григор не трепна отново! Българинът поведе с 40:15, Типсаревич намали на 40:30, но вторият геймбол беше реализиран.

4:3 Григор Димитров пропусна отличен шанс за втори пробив. Българинът имаше преднина 40:0, но пропусна и трите поредни брейк-бола, след което Типсаревич измъкна подаването си.

5:3 Димитров печели подаването си на 30, като по този начин принуждава Типсаревич да сервира за оставане в сета. Българинът е на гейм от това да вкара мача в трета част.

5:4 Типсаревич не допусна притеснения и взе гейма си. Предстои пауза, след която Димитров ще сервира за изравняване на резултата.

6:4 Никакъв проблем за Григор Димитров да затвори сета! Българинът взе подаването си на 15 и вкара мача в решаващ трети сет!

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Типсаревич открива резултата в третия сет.

1:1 Григор Димитров изравнява резултата след сравнително бърз гейм на сметката си.

1:2 Гейм на 30 за Типсаревич.

1:3 За жалост Типсаревич пробива и повежда с 3:1 гейма. Сърбинът се възползва от третия си брейк-бол и с първия си пробив в мача прави решителна крачка към крайния успех.

1:4 Много оспорван и продължителен гейм, след който Типсаревич затвърждава пробива от преди малко.

2:4 Гейм на 0 за Димитров, който прекъсва серията на опонента си.

2:5 Типсаревич печели подаването си на 30 и се доближава само на гейм от успеха.

3:5 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ЯНКО ТИПСАРЕВИЧ. ШЕСТА ПОРЕДНА ЗАГУБА ЗА ГРИГОР.