Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 5 7 6
Времетраене [мин]: 149
Коментар на срещата

начало: 20:55 часа

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Ужасен гейм за Григор Димитров. Българинът започна с двойна грешка, а в последствие се стигна до 15:40 и две точки за пробив. Сугита се възползва от първата след форхенд в аут от ракетата на Димитров и брейкът е факт.

0:2 Сугита обърна гейма от 15:30 и затвърждава пробива.

0:3 Сугита прави втори пробив и повежда с 3:0. Българинът допусна две двойни грешки в този гейм и от началото на мача вече има общо 3. Геймът завърши при грешка от форхенд на Димитров.

0:4 И вторият пробив е затвърден, при това с гейм на 15.

1:4 Григор успя да вземе подаването си и открива сметката си в двубоя. Сугита обаче има два пробива преднина и Григор трябва сериозно да се потруди, ако иска да остане в сета.

1:5 Сугита е само на гейм от успех в първия сет. Григор за първи път от началото на мача стигна до точка за пробив, но в този момент Сугита пласира форхенд-уинър със скорост 147 км/ч и се спаси.

2:5 Гейм за Димитров. След паузата японецът ще сервира за сета.

3:5 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:0, но допусна да се стигна до равенство. Последва щастлива намеса на мрежата в полза на Гришо и грешка на Сугита, за да стане първият пробив в мача в подаването на японеца факт.

4:5 Григор спечели подаването си и преднината на Сугита вече е само един гейм. След паузата японецът за втори път ще се опита да спечели сета.

5:5 Григор връща и втория пробив и изравнява резултата. От 1:5 българинът стигна до 5:5 гейма. Сетът продължава.

5:6 Невероятно! Сугита направи трети пробив и спря серията от поредни геймове на сметката на Димитров. Предстои последна пауза в сета, след която Сугита за трети път ще сервира за успех в първата част.

5:7 Край на първия сет. От третия опит Сугита затвори сета и повежда в резултата. Първият сет продължи 56 минути.

0:1 Вторият сет започва с пробив на 0 на сметката на Сугита.

1:1 Григор Димитров върна пробива и изравнява резултата. Геймът приключи с изумителен форхенд от ракетата на българина.

1:2 След три поредни сгрешени форхенда, Григор Димитров допусна пробив и отново изостава в резултата.

1:3 Сугита обърна гейма от 0:30 и затвърждава пробива.

2:3 Григор успя да измъкне гейма си след няколко добри начални удара. Японецът обаче продължава да води с пробив.

3:3 Пробивът е върнат! Димитров изравнява резултата във втория сет.

4:3 За първи път от началото на двубоя Григор печели гейма си на 0 и вече има предимство във втория сет.

4:4 Сугита печели подаването си и изравнява резултата в сета.

5:4 Григор обърна тежък гейм и след паузата Сугита ще сервира за оставане в сета.

5:5 Сугита успя да вземе подаването си, след като беше в ситуация 30:30. Японецът обаче не трепна и изравни резултата.

6:5 Григор спечели последния си сервис-гейм за втория сет. След паузата Сугита ще сервира за място в тайбрек.

6:6 Гейм за Сугита. Японецът спаси сетбол с ас на втори сервис! Тайбрек ще реши изхода на сета.

7:6 (5) Григор обърна тайбрека на втория сет от 2:5 точки до 7:5 и прати мача в решаваща трета част.

ТРЕТИ СЕТ:

(сервис за Юичи Сугита):

0:1 Гейм на 0 за японеца.

1:1 Григор изравнява след гейм на 15.

1:2 Втори пореден сервис-гейм на Сугита, в който той печели подаването си на 0.

2:2 Бърз гейм на сметката на Григор Димитров.

3:2 Григор Димитров прави пробив в третия сет. Българинът пропусна един брейк-бол, спасен от Сугитра с ас, но при втория азиатецът направи двойна грешка и брейкът е факт.

4:2 Димитров затвърждава пробива с гейм на 15.

4:3 Сугита спечели подаването си, но Григор продължава да има предимството на пробива.

5:3 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

5:4 Гейм на 0 за Сугита. След паузата Григор ще сервира за мача.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ.