Григор Димитров България 3 6 2
Кей Нишикори Япония ПОБЕДИТЕЛ 6 3 6
Времетраене [мин]: 128
Коментар на срещата

Кей Нишикори спечели жребия и избра да посреща първи. Победителят от този мач ще играе на полуфинал срещу Стан Вавринка.

начало: 21:18 часа:

(сервис на Григор Димитров):

1:0 Гейм за Григор Димитров. Българинът започна с ад, но в последствие се стигна до равенство. Все пак нашето момче успя да измъкне подаването си и открива резултата в мача.

1:1 Григор пропусна точка за пробив и Нишикори успява да изравни резултата.

2:1 Гейм на 30 на сметката на българина.

2:2 Много лесен гейм за Нишикори, който успява да изравни резултата. По два гейма за претендентите.

2:3 За жалост Григор изигра слаб гейм и беше пробит на 0. Първият брейк в мача е факт и той е на сметката на Нишикори.

2:4 И тук Нишикори имаше предизвикателства. Японецът успя да спаси два брейк-бола и затвърди брейка.

3:4 Григор си взе подаването и спира серията на Нишикори. Японецът обаче има брейк в аванс.

3:5 Гейм на 15 на сметката на Нишикори.

3:6 За жалост Григор допуска втори пробив и първият сет вече е в историята. Японецът се възползва от първия си сетпойнт.

(сервис за Кей Нишикори):

1:0 Пробив за Григор Димитров. За първи път от началото на двубоя българинът успя да се справи с подаването на опонента си. Григор поведе с 40:0, Нишикори спаси първия брейк-бол, но при втория беше безкомпромисен българинът.

2:0 Ужасно труден гейм за Григор, който се измъкна след 3 точки за връщане на пробива.

2:1 Григор имаше точка за пробив и преднина 3:0, но упя да се възползва. Нишикори спечели първия си гейм в сета.

3:1 Григор спаси точка за пробив и взема подаването си. Преднината на българина остава два гейма.

3:2 Григор пропусна две точки за пробив и след няколко слаби ретура геймът отива на сметката на Нишикори.

4:2 Гейм на 15 за Димитров.

4:3 Бърз гейм за Нишикори, който успя да вземе подаването си на 15.

5:3 Труден, но спечелен гейм за Димитров. Нишикори ще сервира за оставане във втория сет.

6:3 Ще гледаме трети сет! Димитров направи пробив, реализира третия си сетбол и изравнява резултата в мача. Финален трети сет ще определи съперника на Вавринка на полуфиналите.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Гейм на 0 за Григор, отлично начало на третия финален сет.

1:1 Гейм за Нишикори, резултатът е изравнен. Японецът обърна гейма от 15:40.

1:2 За жалост Нишикори поведе с 40:0, Григор спаси първата точка за пробив, но при втората Нишикори се наложи.

1:3 Пробивът е затвърден с гейм на 30.

1:4 За жалост Нишикори прави втори пробив и докосва успеха в мача. Японецът е само на два гейма от място на полуфинал.

1:5 Гейм на 15 за Нишикори.

2:5 Бърз гейм за Димитров, който намалява преднината на Нишикори. След паузата обаче японецът ще сервира за място на полуфинал.

2:6 Гейм, сет и мач - Кей Нишикори. На полуфунал японецът ще срещне Стан Вавринка.