Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 5 6 7
Времетраене [мин]: 185
Коментар на срещата

начало: 23:56 часа.

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на двубоя! Григор спечели подаването си на 0, като особено атрактивно бе последното разиграване, което приключи с грешка на Лопес в близост до мрежата.

1:1 Григор спечели първата точка в гейма, но следващите 4 бяха за Лопес и той изравнява резултата.

1:2 Отлична игра на Фелисиано Лопес, който след перфектна къса стигна първи до точка за пробив. В ключовия момент испанецът не трепна и в крайна сметка спечели разиграването, което му осигури и преднина в сета.

2:2 Димитров прави светкавичен рибрейк. Българинът поведе с 40:0, в последствие Лопес взе една точка, но за повече испанецът нямаше сили.

3:2 Григор Димитров обърна гейма от 15:30 и отново излиза напред в резултата. Предстои втора пауза, след която испанецът ще сервира.

3:3 Силен гейм за Лопес и резултатът е изравнен.

4:3 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

4:4 Лопес печели на 15 и изравнява резултата.

5:4 Димитров обърна гейма от 0:30 и принуждава Лопес да сервира за оставане в първата част след паузата.

5:5 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като пропусна два сетбола. При първия Лопес пласира страхотен форехенд уинър по правата, а при втория се измъкна с ас. В крайна сметка испанецът изравни резултата в геймовете.

5:6 За жалост Лопес проби и ще сервира за сета! Испанецът поведе с 40:15, пропусна две точки за пробив, но при третата успя да се възползва и ще сервира за успех в първата част.

5:7 Гейм и първи сет за Фелисиано Лопес. Испанецът затвори подаването си с два последователни аса и си гарантира преднина в първата част.

1:0 Бърз гейм за Димитров за начало на втория сет.

1:1 Без проблеми за Лопес - бърз гейм и изравняване на резултата.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:2 Макар и трудно, Лопес успява да измъкне подаването си и изравнява резултата във втория сет.

3:2 Гейм на 0 за Григор Димитров.

4:2 Пробив за Григор Димитров. Българинът приключи гейма с феноменален ретур от бекхенд по правата.

5:2 Най-важният гейм от началото на сета, а може би и на двубоя. Григор поведе с 40:0, но в последствие Лопес спечели 4 последователни точки и стигна до брейкбол. В крайна сметка Григор не се предаде и измъкна подаването си, като по този начин принуди ипанеца да сервира за оставане в сета.

5:3 Бърз гейм за Лопес.

6:3 Гейм и втори сет за Григор Димитров. Трета решаваща част ще определи изхода на срещата.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Фелисиано Лопес):

0:1 Григор Димитров пропуна две точки за пробив и Лопес измъкна подаването си.

1:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

1:2 Гейм на 30 за Лопес.

2:2 Димитров изравнява резултата с гейм на 30.

2:3 Гейм на 0 за Лопес.

3:3 Димитров успява да изравни резултата след гейм на 30 на сметката си.

3:4 Гейм на 30 на Лопес, който взе подаването си след няколко хубави начални удара.

4:4 Бърз гейм за Димитров.

4:5 Гейм на 30 за испанеца.

5:5 Гейм на 15 за Димитров.

5:6 Гейм на 30 за Лопес.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на двубоя.

7:6 Григор Димитров се класира за трети кръг, след като реализира третия си мачбол - 7:6 (6) след 185 минути игра.