Времетраене [мин]: 80
Коментар на срещата

начало: 18:12 часа:

(сервис за Стан Вавринка):

0:1 Гейм на 15 на сметката на Стан Вавринка, с който той открива резултата в мача.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров и българинът изравнява резултата в първия сет.

1:2 Григор започна силно гейма и поведе с 30:0, но последваха четири последователни точки на сметката на швейцареца.

2:2 Григор взе уверено сервис-гейма си и изравни резултата.

2:3 Още един бърз гейм, в който сервиращият тенисист се налага. Предстои втора пауза в сета, след която Григор ще сервира за поредно изравняване на резултата.

3:3 Поредно изравняване на резултата след гейм на 30 на сметката на Димитров.

3:4 Гейм на 0 за Стан Вавринка преди третата пауза в сета.

4:4 Стан Вавринка получи първа точка за пробив, но с отличен начален удар Димитров стигна до равенство. В крайна сметка българинът успя да спечели подаването си и изравни резултата.

5:4 Пробив за Григор Димитров. Българинът стигна до две точки за брейк, Вавринка оцеля при първата, но при втората извади в аут, след което захвърли ракетата на корта. Димитров ще сервира за успех в първия сет.

6:4 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:15, но не успя да реализира първите два сетбола, които се откриха пред него. В последствие Григор стигна до трети сетбол и този път успя.

0:1 Григор Димитров поведе с 30:0, но следващите 4 точки отидоха на сметката на Вавринка и швейцарецът взе гейма.

1:1 Гейм на 15 за Григор Димитров.

1:2 Гейм на 0 за Стан Вавринка.

2:2 Бърз гейм за Димитров, който изравнява резултата.

2:3 Гейм на 0 за Стан Вавринка.

3:3 Гейм на 15 за Григор Димитров.

4:3 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:30, след което изчака грешка от форхенд на Вавринка. Предстои пауза, след която Димитров ще сервира за затвърждаване на брейка.

5:3 Пробивът е затвърден с гейм на 0.

5:4 Вавринка печели подаването си и прекъсва серията на Димитров. Предстои пауза, след която българинът ще сервира за място в Топ 8 в Синсинати.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ! БЪЛГАРИНЪТ Е НА ЧЕТВЪРТФИНАЛ В СИНСИНАТИ!