Барбора Стрицова Република Чехия ПОБЕДИТЕЛ 6 7
Времетраене [мин]: 94
Коментар на срещата

(сервис за Пиронкова)

0:1 Цветана Пиронкова започна срещата силно и взе първите 3 точки за преднина 40:0, но след това позволи на Стрицова да запише серия от 5 последивателни точки и да измъкне гейма. Чехкинята започва с пробив.

0:2 Много продължителен гейм, в който Цвети имаше точка за връщане на пробива. Стрицова обаче се измъкна и все пак намери начин да затвърди преднината си.

1:2 Гейм на 15 на сметката на Цветана Пиронкова, която се разписва за сефте от началото на двубоя и намалява преднината на опонентката си.

1:3 Стрицова взима уверено подаването си и отново дръпва с два гейма напред в резултата.

1:4 Стрицова прави втори пробив! Чехкинята първоначално поведе с 40:15 и получи два брейкбола, но Цвети стигна до равенство. Последваха нови две точки за пробив, втората от които беше реализирана.

1:5 Вторият пробив бе затвърден с гейм на 15, който приключи след форхенд-ретур в мрежата. Стрицова е само на гейм от успех в първия сет.

2:5 Бърз гейм на 0 на сметката на Пиронкова. Нашето момиче имаше нужда от подобен гейм, за да съхрани самочувствието си и да остане в сета. Предстои пауза, след която Стрицова ще сервира за успех в първата част.

2:6 Гейм и първи сет за Барбора Стрицова. За първи път от началото на турнира Цвети губи сет. Първата част на двубоя продължи 36 минути.

(сервис за Цветана Пиронкова)

1:0 Пиронкова печели подаването си на старта на сета и открива резултата.

2:0 Пробив за Цветана Пиронкова. Българката за първи път от началото на срещата се справи с подаването на Стрицова и повежда с 2:0 гейма във втората част.

3:0 Пробивът е затвърден с гейм на 30. След почивката Цветана Пиронкова играе значително по-добре за сметка на Стрицова, която пък допуска грешка след грешка, заради което видимо е изнервена.

3:1 Цвети има за какво да съжалява, тъй като изпусна преднина от 40:0 и не успя да спечели четвърти гейм поред.

4:1 Цвети взе подаването си, макар и не лесно, и се доближи на два гейма от успех в сета.

4:2 Бърз гейм на сметката на Стрицова.

5:2 Цвети спаси точка за връщане на пробива и се доближава на гейм от това да вкара мача в решаващ трети сет.

5:3 Стрицова взе подаването си. Пиронкова ще сервира за успех във втория сет.

5:4 Пиронкова пропусна сетбол, след което Стрицова успя да върне пробива след уникална точка. За жалост сетът продължава.

5:5 Стрицова изравнява резултата, след като взе подаването си на 30.

5:6 Уникална точка на Стрицова, след която чехкинята ще сервира за място на полуфинал. За жалост Барбора направи нов брейк и ще сервира за мача.

5:7 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - БАРБОРА СТРИЦОВА.