Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 7 6
Времетраене [мин]: 145
Коментар на срещата

начало: 11:13 часа

(сервира Люка Пуй)

0:1 Много равностойно начало на мача. Люка Пуй все пак успя да вземе подаването си, след като премина през три равенства.

1:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

1:2 Отново се стигна до равенство в гейм, в който сервира Пуй. Французинът обаче измъкна подаването си и този път и повежда в резултата преди първата пауза в мача.

2:2 Гейм за Григор Димитров, който взима подаването си на 30.

2:3 След страхотен пасинг шот от бекхенд, Григор Димитров стигна до първа точка за пробив от началото на мача. Българинът имаше възможността да атакува втория сервис на Пуй, но французинът отново се справи блестящо поставен под напрежение и взе подаването си.

3:3 Ново изравняване след гейм на 30 за Димитров.

3:4 Гейм на 30 за Люка Пуй.

4:4 Много солиден гейм за Григор Димитров, който взима подаването си на 0.

4:5 Пуй също печели много лесно подаването си. Предстои пауза, след която българинът ще сервира за оставане в сет №1.

5:5 Гейм на 0 за Григор Димитров.

5:6 Последна почивка в сета, след която Григор Димитров ще сервира за място в тайбрек. Без пробиви в сет №1 до момента.

6:6 Гейм на 15 за Димитров. Тайбрек ще реши изхода на първия сет.

6:7 (7) Сет за Люка Пуй. Французинът спечели тайбрека със 7:3 точки, осъществявайки два минипробива. Първият сет продължи 54 минути.

(сервис за Григор Димитров)

1:0 Григор Димитров, макар и трудно, спечели откриващия гейм на втория сет.

1:1 Гейм на 0 за Люка Пуй.

2:1 Този път Григор Димитров взе сравнително бързо и лесно подаването си и повежда с 2:1 гейма във втората част.

2:2 Григор Димитров стигна до равенство в гейма, но нищо повече.

2:3 Първи пробив в мача. Григор Димитров поведе с 40:15, но последва серия от 4 последователни пробива за Пуй, който успя да измъкне гейма.

2:4 Пуй затвърждава пробива. Григор Димитров ще сервира и е задължен да вземе подаването си. В противен случай двубоят съвсем скоро ще приключи.

3:4 Бърз гейм за Григор, който прекъсва серията на Пуй. Французинът обаче продължава да е с пробив аванс.

3:5 Гейм на 30 за Люка Пуй. Григор ще сервира за оставане в турнира.

4:5 Гейм на 0 за Григор Димитров. Предстои почивка, след която французинът ще сервира за място на четвъртфиналите в Пекин.

5:5 Григор Димитров връща пробива! Пуй беше само на 2 точки от успех в мача, но допусна няколко грешки, от които се възползва Григор.

6:5 Димитров записа трети пореден гейм и след последната пауза в сета Пуй ще сервира за място в тайбрек. Гейм на 15 за българина.

6:6 Тайбрек ще определи изхода и на втория сет.

7:6 (0) ПЕРФЕКТЕН ГРИГОР ДИМИТРОВ, ТАЙБРЕКЪТ Е СПЕЧЕЛЕН НА 0. Трети сет ще реши изхода на двубоя. Вторият сет продължи 55 минути.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Люка Пуй)

0:1 Пуй обърна гейма от 15:30 и спечели подаването си, като по този начин отри резултата във финалната част на двубоя.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

1:2 Гейм на 15 за Пуй.

2:2 Още едно изравняване на резултата след бърз гейм на 15 за Димитров.

3:2 Фантастичен Григор Димитров! Българинът поведе с 40:15, след което смело излезе на мрежата и с бекхенд воле реализира първата точка за пробив в третия сет.

4:2 Пробивът е затвърден с гейм на 0.

4:3 Люка Пуй спира серията на григор Димитров и с ас по диагонала спечели подаването си.

5:3 Гейм на 0 за Григор Димитров. Българинът е на 4 точки от място на четвъртфиналите.

5:4 Пуй печели подаването си, но Григор Димитров ще сервира за място на четвъртфиналите след почивката, която се надяваме да бъде последна в мача.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът изигра фантастичен двубой и е на четвъртфинал в Пекин. Мачът продължи 2 часа и 25 минути. Следващият съперник на Григор ще бъде Адриан Манарино или Рафаел Надал.