Времетраене [мин]: 157
Коментар на срещата

начало: 14:44 часа

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Григор Димитров започна нервно мача и сдаде първия гейм след двойна грешка при 15:40.

0:2 Пробивът е затвърден с гейм на 15 за Мъри, който завърши играта с атрактивен смач.

1:2 Фантастичен тенис от началото на срещата. За радост Григор успя да вземе подаването си, като обърна гейма от 0:30 и намалява преднината на Мъри. Предстои първа пауза, след която шотландецът ще сервира.

1:3 Гейм на 0 за Анди Мъри.

2:3 Гейм на 15 за Григор Димитров, който отново се доближава само на гейм от световния №2.

2:4 Григор Димитров поведе с 40:30 и получи първата си точка за пробив в мача. Мъри обаче вкара отличен сервис, а ретурът на българина излезе в аут. В последствие Мъри взе гейма си.

3:4 Най-продължителният гейм от началото на двубоя, за радост Григор не допусна нов пробив. Българинът обърна от 0:30, в последствие Мъри стигна до точка за пробив, която беше отразена. Димитров скъсява дистанцията от Мъри, който обаче продължава да бъде с пробив напред.

3:5 Гейм на 15 за Мъри, който нямаше никакви проблеми да вземе подаването си. Григор Димитров ще сервира за оставане в сета.

4:5 Григор отговори с гейм на 0. След паузата обаче Мъри ще сервира за първия сет.

4:6 Мъри не вкара нито един първи сервис, но взе подаването си на 15 и повежда в резултата. Първият сет продължи 51 минути и беше решен от пробив в откриващия гейм на срещата.

1:0 Григор Димитров открива резултата във втория сет, след като спечели откриващия гейм на 15.

1:1 Без проблеми за Мъри и резултатът е изравнен. По гейм за двамата във втората част.

2:1 Григор Димитров спаси две точки за пробив и съхрани подаването си.

2:2 Мъри взе подаването си на 30 и отново изравни резултата във втората част.

2:3 Пробив за Мъри. Шотландецът се възползва от спад в играта на българина, който допусна 3 поредни грешки от форхенд и загуби подаването си.

2:4 Пробивът е затвърден. При 30:30 Григор взе грешно решение да спре да играе, мислейки, че една топка на Мъри е в аут. Системата за повторение обаче показа, че топката закача линията и Мъри поведе с 40:30, след което с ас приключи гейма.

3:4 Григор остава близо в резултата, след като спечели бързо подаването си на 15.

3:5 Бърз гейм на 15 за Мъри. Шотландецът е само на гейм от титлата.

4:5 Димитров печели гейма. След паузата обаче Анди Мъри ще сервира за мача.

5:5 Григор Димитров връща пробива, при това на 0. Първата точка в гейма беше феноменална - 43 удара, и беше спечелена от Григор след аут на Мъри. След още 3 грешки на шотландеца мачът продължава.

6:5 Гейм на 0 за Григор Димитров. След паузата Мъри ще сервира за оставане в сета.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета.

6:7 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - АНДИ МЪРИ. ШОТЛАНДЕЦЪТ СПЕЧЕЛИ ТАЙБРЕКА НА ВТОРИЯ СЕТ СЪС 7:2 ТОЧКИ И ЗА ПЪРВИ ПЪТ В КАРИЕРАТА СИ ТРИУМФИРА В ПЕКИН.