Времетраене [мин]: 142
Коментар на срещата

начало: 16:11 часа

(сервис за Григор Димитров)

1:0 Убедително начало на двубоя за Григор Димитров, който спечели подаването си на 15 и открива резултата.

1:1 След близо 8 минутен гейм, Мюлер оцеля и изравни резултата. Григор Димитров пропусна 3 точки за пробив, 2 от които бяха последователни.

2:1 Бързо се справи Григор и с втория си сервис-гейм, който спечели след ас по правата. Предстои първа пауза в срещата, след която Мюлер ще подава за изравняване на резултата.

2:2 Този път без проблеми за Мюлер, който спечели подаването си на 15 и изравнява резултата.

3:2 Българинът печели и това си подаване. От началото на срещата Григор има 4 аса. Мюлер пък е с 3 двойни грешки.

3:3 Гейм на 0 за Мюлер, който спечели подаването си за около 90 секунди.

4:3 Григор отговаря подобаващо и на свой ред спечели подаването си на 0.

4:4 Поредно изравняване на резултата. При 30:30 Мюлер успя да пласира два отлични начални удара и взе подаването си.

5:4 Гейм на 0 за Григор Димитров. След паузата Мюлер ще сервира за оставане в първия сет.

5:5 Началният удар и на Мюлер започна да функционира много добре в последните минути. Гейм на 15 за левичаря.

6:5 Григор Димитров си гарантира минимум тайбрек в първия сет. Българинът спечели на 0 трети пореден гейм, в който сервира. Предстои последна пауза в сета, след която Мюлер за втори път ще сервира за оставане в първата част.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на първия сет. Григор има за какво да съжалява, тъй като пропусна два брейк-бола, които бяха с цената на сетпойнт.

7:6 (9) Григор Димитров се възползва от 8-ия си сетбол и приключи първата част в своя полза след 62 минути игра.

(сервис за Жил Мюлер):

1:0 Първи пробив в мача! Григор Димитров поведе с 40:15, Мюлер се спаси с ас при първия брейк-бол, но при втория допусна грешка от форхенд и загуби подаването си.

2:0 Пробивът е затвърден и Григор повежда с 2:0 гейма във втория сет.

2:1 Мюлер открива сметката си във втория сет, след като взе подаването си на 0.

3:1 Григор Димитров сервира отлично и спечели на 15 подаването си, в което сервира с нови топки.

3:2 След форхенд по правата Мюлер спечели подаването си и отново се доближи само на гейм от българина.

3:3 За жалост Мюлер успя да върне пробива. Григор пропусна няколко първи сервиса и това си оказа влияние. 33-годишният левичар стигна до два брейк-бола, като успя да реализира втория.

3:4 Гейм на 0 за Жил Мюлер, който за първи път от началото на двубоя успява да поведе в резултата.

4:4 Ас №12 носи успех в гейма за Димитров, който спря серията на Мюлер.

4:5 Отново бърз гейм за левичаря от Люксембург. Григор Димитров ще трябва да сервира за оставане в сета.

4:6 За жалост спадът в представянето на Димитров в последните минутки продължи и българинът допусна нов пробив, който е с цената на втория сет.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Гейм на 0 за Жил Мюлер.

1:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

1:2 Трети пореден гейм, който е спечелен на 0 от сервиращия.

2:2 Макар и не без проблеми, Григор Димитров не позволи на Мюлер да стигне до точка за пробив и успя да спечели подаването си, с което изравни резултата.

2:3 За жалост Мюлер продължава да сервира на изключително ниво и отново спечели подаването си на 0, повеждайки в резултата във финалния трети сет.

3:3 Григор имаше бърз гейм, който приключи със супер точка от бекхенд. Двубоят навлиза в решаващата си фаза и от тук до края всяка грешка може да се окаже фатална.

3:4 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като имаше предимство 40:0 и получи 3 последователни точки за пробив. До края на гейма обаче българинът не успя да стигне дори до разиграване и след 5 страхотни начални удара Мюлер се измъкна от неприятната за него ситуация.

4:4 Григор се измъкна от трудна ситуация - 40:40, и успя да спаси подаването си, демонстрирайки характер.

4:5 Гейм на 0 за Мюлер. След паузата Григор ще сервира за оставане в турнира.

4:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ЖИЛ МЮЛЕР. Левичарят поведе с 40:15, Димитров спаси първия мачбол, но при втория допусна грешка и напуска турнира.