Времетраене [мин]: 65
Коментар на срещата

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Никола Маю):

1:0 Отлично начало на двубоя за Григор, който стигна до пробив още в първия гейм. Българинът обърна гейма от 15:40 и реализира първия брейк-бол, който се откри пред него.

2:0 Брейкът е затвърден с гейм на 0.

2:1 Никола Маю се разписва преди първата почивка в мача и печели подаването си на 30.

3:1 Още един сервис-гейм на 0 на сметката на Димитров.

4:1 Втори пробив за българинът! Този път той спечели подаването на опонента си на 15 и направи много сериозна крачка към успех в първия сет.

5:1 И вторият пробив на Григор е затвърден с лекота, този път с гейм на 15. От началото на двубоя Димитров е загубил едва една точка при свой начален удар.

5:2 Гейм на 0 на сметката на Маю. След паузата обаче Димитров ще сервира за сета.

6:2 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът взе подаването си на 15 и открива резултата в мача.

ВТОРИ СЕТ:

0:1 Французинът спечели подаването си и за първи път от началото на мача повежда в резултата.

1:1 Григор изравнява резултата след гейм на 30 в своя полза.

1:2 Без пробиви преди първата пауза в сета. Маю сервира значително по-сигурно през втората част на двубоя.

2:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров.

2:3 Гейм на 15 за Маю, сетът продължава без пробиви.

3:3 Григор спечели подаването си на 30 и продължава надлъгването с Маю през втората част.

4:3 Пробив за Григор Димитров! Българинът стигна до точка за брейк и се възползва, като направи огромна крачка към краен успех в мача.

5:3 Брейкът е затвърден с гейм на 0.

5:4 Бърз гейм на сметката на Маю. След паузата обаче Димитров ще сервира за мача.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът обърна гейма от 0:40 и успя да спечели подаването си, с което да си заслужи място в Топ 8 в Бризбън.