Цветана Пиронкова България 1 1
Алисън Риск САЩ ПОБЕДИТЕЛ 6 6
Времетраене [мин]: 68
Коментар на срещата

Двете тенисистки са вече на корта. Цвети Пиронкова се изправя срещу №8 в схемата на турнира Алисън Риск от Съединените щати. Българката е с превръзка на левия глезен.

(сервис за Алисън Риск):

0:1 Американката спечели на нула подаването си.
0:2 Маратонски гейм, продължил 16:17 минути. Риск проби при седмата си възможност.
0:3 Отново сервис гейм на нула.
0:4 Четвърти пореден гейм в актива на 26-годишната тенисистка от Мемфис, щата Тенеси.
0:5 Цвети стигна до дюс с помощта и на две двойни грешки на съперничката, но толкова.
1:5 Пиронкова най-сетне изигра хубав сервис гейм, който спечели на нула!
1:6 Риск поведе с 40:0 и реализира първия сетпойнт след форхенд в аут на българката.

(сервис за Цветана Пиронкова):

1:0 Цвети Пиронкова печели откриващия гейм на втория сет. Българката приключи гейма с две страхотни точки - минаващи удари последователно от форхенд и бекхенд.
1:1 Риск взе подаването си на 30 и изравнява резултата във втория сет.
1:2 Продължителен гейм, който за жалост завършва в полза на Риск. Американката поведе с 40:0 и получи три последователни точки за пробив, но Цвети успя да стигне до равенство. В последствие българката отрази четвърти брейк-бол, но при петия шанс Риск бе безпогрешна.
1:3 Гейм на 0 на сметката на Алисън Риск.
1:4 Втори пробив за Риск, която вече е само на два гейма от място на четвъртфиналите. Американката поведе с 40:15, Цвети отрази първата точка за пробив, но при втората Риск пласира форхенд на линията и взе гейма.
1:5 Пети пореден гейм на сметката на Алисън Риск. Американката е на гейм от място в следващия кръг.
1:6 Гейм, сет и мач - Алисън Риск. Американката се наложи с 6:1, 6:1 и се класира за четвъртфинал в Шензен, където ще играе с водачката в схемата Агниешка Радванска.