Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 7 6 6
Кристофър О′Конъл Австралия 6 3 3
Времетраене [мин]: 122
Коментар на срещата

Григор Димитров започва участието си на Откритото първенство на Австралия с двубой срещу 231-а в ранглистата представител на домакините Кристофър О′Конъл.

начало: 10:13 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор спечели подаването си и открива резултата в двубоя. Българинът взе гейма на 0.

1:1 О′Конъл взе подаването, след като в гейма имаше изравняване (40:40). Геймът приключи с грешка от ретур на Димитров.

2:1 Българинът загуби първата точка в гейма, но спечели следващите 4, последната от които с ас, и взе подаването си току преди първата пауза в мача.

2:2 С огромни усилия О′Конъл изравни геймовете. Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като пропусна 3 точки за пробив.

3:2 Гейм на 0 за Григор Димитров, който спечели подаването си за около минута.

3:3 О′Конъл за първи път от началото на двубоя спечели подаването си с лекота и изравнява резултата.

4:3 Григор Димитров загуби 2 точки в сервис-гейма си, но за радост спечели подаването си. След паузата О′Конъл ще сервира с нов комплект топки.

4:4 О′Конъл спаси още 2 точки за пробив и намира начин да остане в сета.

5:4 Гейм на 0 за Григор Димитров. След почивката О′Конъл ще сервира за оставане в първия сет.

5:5 Сравнително бърз гейм за О′Конъл, в който Григор допусна няколко елементарни грешки.

6:5 Григор Димитров спечели последния си сервис-гейм в сета. След почивката О′Конъл ще сервира за оставане в първата част.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на първия сет.

7:6 ГЕЙМ И ПЪРВИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът спечели тайбрека със 7:2 точки и повежда в резултата.

(сервис за О′Конъл):

1:0 Отлично начало на втория сет! Григор Димитров стигна до точка за пробив при 40:30 в своя полза и успя да я реализира. За първи път от началото на срещата българинът успя да се справи с подаването на опонента си.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 0.

2:1 О′Конъл прекъсва серията на Димитров и печели подаването си. Австралиецът спаси 2 точки за пробив.

3:1 Без особени затруднения, Димитров печели подаването си.

3:2 Гейм на 30 на сметката на О′Конъл, който продължава да изостава само с един пробив от Димитров. Предстои пауза, след която българинът ще сервира.

4:2 Димитров обърна гейма от 0:30 и съхранява подаването си.

4:3 О′Конъл продължава да се задържа в сета и разликата от пробив не се увеличава.

5:3 Димитров печели подаването си на 0 и се доближава само на гейм от успех във втория сет.

6:3 Пробив за Григор Димитров и сет №2 свърши. Българинът ще сервира първи в третата част.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Димитров открива резултата в третия сет на двубоя с гейм на 15 на сметката си.

1:1 Бърз гейм за О′Конъл, който изравнява резултата в третата част.

2:1 Отново бърз сервис-гейм за Димитров, който спечели подаването си на 15.

3:1 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:30 и дочака търпеливо грешка на О′Конъл. Григор направи огромна крачка към крайния успех.

4:1 Пробивът е затвърден с гейм на 0.

4:2 О′Конъл слага край на серията на Димитров и печели подаването си. Това обаче не се случи лесно и геймът отново премина през равенство.

5:2 Най-дългият сервис-гейм за Димитров от началото на мача. За първи път, когато българинът сервира, се стигна до ситуация 40:40 (при това два пъти). Григор обаче не загуби концентрация и вече е само на гейм от място във втори кръг.

5:3 О′Конъл взе подаването си, но Григор ще сервира за място във втори кръг.