Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 1 6 6 6

начало: 03:53 часа

(сервис за Григор Димитров)

1:0 Григор Димитров открива резултата с гейм на 0.

1:1 Чун също печели подаването си и изравнява резултата.

1:2 За жалост Чун направи пробив. Кореецът изигра няколко фантастични точки и се възползва от първия брейк-бол, който се окри пред него. Чун завърши гейма с минаващ удар от форхенд по правата.

1:3 Брейкът е затвърден с гейм на 15.

1:4 Втори пробив за Чун! Азиатецът поведе с 40:0 и стигна до 3 последователни точки за пробив. Григор ги отрази, но в последствие Чун отново стигна до брейк-пойнт, който бе реализиран след грешка на Димитров.

1:5 Григор Димитров пропусна 2 точки за пробив. От началото на двубоя Чун играе на изключително ниво и е на практика безгрешен.

1:6 Гейм и първи сет за Хьон Чун. Кошмарът за Григор е пълен. Първата част продъжи 26 минути, в които българинът допусна твърде много неточности.

(сервис за Чун):

1:0 Втората част започва с пробив за Димитров, който за първи път от началото на срещата успя да се справи с началния удар на Чун. Българинът спря серията поредни геймове на опонента си.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 30.

2:1 Григор пропусна точка за нов пробив и позволи на Чун да открие сметката си в срещата.

3:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:2 Чун е убедителен и отново намялява преднината на българина само на гейм. Димитров "помогна" с няколко грешки от удобни позиции.

4:2 Гейм на 0 за Григор Димитров.

4:3 Чун имаше колебания, но все пак успя да затвори подаването си на 30 и отново се доближава само на гейм от българина.

5:3 Гейм на 0 за Григор Димитров.

5:4 Чун взима подаването си на 15. След паузата българинът ще сервира за изравняване на резултата в сетовете.

6:4 Гейм и сет за Григор Димитров. 65 минути от началото на двубоя резултатът е изравнен. Ранният пробив се оказа напълно достатъчен за българина да вземе сета.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Хьон Чун):

0:1 Чун спечели подаването си на 30 и открива резултата в третата част.

0:2 Пробив за Чун. Кореецът поведе с 40:15, но Димитров стигна до равенство. Последваха две отлични точки за Чун и брейкът стана факт.

1:2 Григор връща пробива. Българинът на свой ред имаше преднина 40:15, но Чун изравни за 40:40. Последваха две грешки на азиатеца и брейкът бе върнат.

2:2 Григор изравнява резултата.

2:3 Чун печели подаването си и прекъсва серията на българина преди втората пауза в сета.

3:3 Гейм на 0 за Григор Димитров.

4:3 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:15, след което Чун извади топката в аут, за да подпечата брейка.

5:3 Пробивът е затвърден. Трети пореден гейм за българина. Чун ще сервира за оставане в сета.

5:4 Чун спира серията на Димитров. След паузата българинът ще сервира за успех в сет номер три.

6:4 Сетът приключва с ас номер 8 от ракетата на Григор Димитров, който вече води в резултата.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

0:1 Чун открива резултата в сета с бърз гейм на сметката си.

1:1 Димитров спаси 4 точки за пробив и успя да измъкне гейма, който продължи близо 10 минути.

1:2 Гейм на 0 за Чун, който от началото на двубоя има 15 спечелени точки в близост до мрежата, от общо 16 излизания.

2:2 Този път българинът печели по-лесно подаването си и изравнява резултата.

3:2 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:15, след което си заслужи гейма, изчаквайки грешка на Чун.

4:2 Пробивът е затвърден с гейм на 15.

4:3 Гейм на 30 за Чун, който приключи играта с два последователни аса на сметката си.

4:4 За жалост Чун успя да върне пробива. Григор Димитров водеше с 40:15, но допусна срив в играта си, от което се възползва Чун.

5:4 Григор Димитров отново пробива! Българинът обърна гейма от 0:30 и след почивката ще сервира за място в следващия кръг.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ! Българинът е в трети кръг в турнира.