Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 6

начало: 14:58 часа

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спаси гейма от 0:30 и открива резултата в мача.

1:1 Григор Димитров стигна до две точки за пробив, след като първоначално изоставаше с 15:40. В крайна сметка след близо 8 минути игра Гаске взе подаването си и изравнява резултата.

1:2 За жалост Гаске пробива. Григор Димитров започна отлично гейма и имаше преднина 40:0, но след това допусна няколко грешки, от които опитният Гаске се възползва.

2:2 Григор Димитров успя светкавично да върне пробива с гейм на 15 и резултатът е изравнен. Отлична работа на Григор в близост до мрежата.

3:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Българинът приключи с ас, негов трети от началото на мача.

3:3 Гаске спаси точка за пробив и изравни резултата. В ключовия момент французинът намери първия си сервис и това му помогна много.

4:3 Бърз гейм на 15 на сметката на Григор Димитров. След почивката Гаске ще сервира с нови топки.

5:3 Пробив на 0 на сметката на Григор Димитров. Българинът ще сервира за първия сет.

6:3 Гейм и първи сет за Григор Димитров! Българинът реализира четвъртия сетбол с изключителен минаващ удар от бекхенд и повежда в резултата.

ВТОРИ СЕТ:
(сервис за Ришар Гаске):

1:0 Пробив за Григор Димитров! Българинът спечели гейма с елегантен минаващ удар от форхенд, с който размина излезлия на мрежата Гаске.

2:0 Григор затвърждава пробива с гейм на 30. Българинът получи предупреждение от съдията, след като си позволи да го репликира при едно негово отсъждане.

2:1 Гаске обърна гейма от 15:30 и спира серията от 5 последователни гейма на Григор Димитров.

3:1 Труден гейм за Григор Димитров, който успя да спаси точка за пробив и измъкна подаването си.

3:2 Бърз гейм на сметката на Гаске.

4:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров, който приключи с ас.

5:2 Втори пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:15, Гаске с хубав сервис спаси първия брейк-бол, но при втория извади в аут и пробивът стана факт. След почивката Григор Димитров ще сервира за аванс 2:0 сета.

6:2 Гейм и втори сет за Григор Димитров! Българинът взе подаването си на 0 с новия комплект топки.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Григор Димитров започва третия сет с пробив на 0. Българинът направи много сериозна крачка към място на осминафиналите.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 0.

2:1 Гаске спира серията на Григор Димитров и спечели подаването си.

3:1 Бърз гейм на сметката на Григор Димитров, който взе подаването си на 15.

3:2 Гейм на 0 на сметката на Ришар Гаске.

4:2 Отлична защита на Григор Димитров, който спечели подаването си на 15 и се доближава само на два гейма от място във втората седмица на Откритото първенство на Австралия.

4:3 Продължителен гейм, който в крайна сметка беше спечелен от Гаске. Французинът завърши с красив бекхенд-уинър по диагонала.

5:3 Без никакви проблеми в подаването на Григор Димитров. Българинът спечели подаването си на 15, като завърши гейма с ас. Гаске сервира за оставане в турнира.

5:4 Гейм на 0 на сметката на Гаске. След почивката Григор Димитров ще сервира за място на осминафиналите в Мелбърн.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. БЪЛГАРИНЪТ Е НА ОСМИНАФИНАЛ В МЕЛБЪРН.