Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 6
Давид Гофен Белгия 3 2 4
Времетраене [мин]: 132
Коментар на срещата

Григор Димитров, №15 в схемата на Откритото първенство на Австралия, и №11 Давид Гофен от Белгия са на "Род Лейвър Арина" за четвъртфиналния си двубой. Тмпературата в Мелбърн е 20 градуса.
Начало на срещата в 6:04 часа
.

ПЪРВИ СЕТ
Сервира Димитров

1:0 - С два аса Григор взе подаването си.

2:0 - Пробив за Димитров! Той поведе с 40:15 и завърши гейма след удар с рамката на Гофен.

3:0 - Превъзходството на българина продължава и той спечели сервис гейма си на 15.

3:1 - Първи гейм за белгиеца, при това на нула.

3:2 - Гофен върна пробива. Димитров отрази три брейк пойнта, но при четвъртия изпрати форхенда си в аут. Геймът продължи повече от 9 минути.

3:3 - Белгиецът изравни резултата с гейм на нула.

4:3 - Гришо започна с двойна грешка, но затвори играта с ас №4.

5:3 - Нов пробив за Димитров! При четвъртия си шанс той дочака топка в аут на съперника.

6:3 - СЕТ ЗА ГРИГОР! Той отрази с отличен сервис точка за връщане на брейка от страна на Гофен и след това затвори частта след топка в аут на белгиеца.

ВТОРИ СЕТ

Сервира Гофен

1:0 - Пробив за Димитров. Той поведе с 40:15 и реализира още първата точка с форхенд уинър по диагонала.

1:1 - Гофен върна брейка на 15 след грешки на хасковлията.

2:1 - Трети пореден пробив. Гришо успя при втората си възможност след форхенд в аут на белгиеца.

3:1 - Българинът спечели подаването си.

3:2 - И Гофен взе своя сервис гейм, макар че се мина през дюс.

4:2 - Димитров спечели гейма, въпреки че му се наложи да отрази точка за пробив.

5:2 - Нов пробив на Григор, този път на 15.

6:2 - СЕТ ЗА ГРИШО! В завързан гейм българинът отрази три точки за пробив, преди да затвори частта при втората си възможност.

ТРЕТИ СЕТ
Гофен сервира

0:1 - Белгиецът за първи път спечели първото си подаване в сета.

1:1 - Лесен сервис гейм за Димитров, който го завърши с осмия си ас.

1:2 - Гофен спаси точка за пробив при 30:40 и измъкна подаването си.

2:2 - Григор отново печели убедително сервис гейма си!

2:3 - Димитров водеше с 40:15, но с отличен начален удар Гофен успя да спечели гейма си.

3:3 - Гейм на нула при сервиса на българина.

4:3 - Пробив за Гришо! От 15:40 той стигна до брейк пойнт и се поздрави с мощно "къмон", когато съперникът изпрати топката в аут след дълго разиграване.

5:3 - Непробиваем Димитров и вече е само на гейм от мястото на полуфинала в Мелбърн.

5:4 - Гофен спаси два мачбола, за да измъкне сервис гейма си.

6:4 - ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ ГРИГОР ДИМИТРОВ! Безапелационен Гришо! Поведе с 40:0 и приключи мача с бекхенд по правата.