Времетраене [мин]: 125
Коментар на срещата

начало: 02:20 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на срещата за Григор Димитров, който печели първия си сервис-гейм на 0 и открива резултата в мача.

1:1 Гейм на 15 за Джак Сок и резултатът е изравнен.

2:1 Първи по-завързан гейм в двубоя, в който за радост Димитров се измъкна. Българинът поведе с 30:0, но Сок изравни за 30:30. В последствие се стигна до равенство и нови две точки за Григор, които му осигуриха гейма. Българинът приключи играта с ас.

3:1 Пробив за Григор Димитров! Българинът стигна до брейк-бол, първи в мача, като в този момент Сок допусна двойна грешка и сдаде подаването си.

4:1 Димитров измъкна гейма от 0:30 и успя да затвърди пробива.

4:2 Сок спира серията на Димитров и печели подаването си. Американецът започна гейма с аванс 40:0, но в последствие Григор стигна до точка за пробив. В крайна сметка Сок съхрани подаването си и спечели втори гейм на сметката си, приключвайки играта с два последователни аса.

5:2 Гейм, в който се мина през две равенства. В крайна сметка Димитров се наложи и след паузата Сок ще сервира за оставане в първия сет с новия комплект топки.

5:3 Гейм на 0 на сметката на Джак Сок.

6:3 Гейм и първи сет заГригор Димитров. Сервирайки за сета, българинът допусна за първи път Сок да стигне до точка за пробив, но успя да спаси подаването си и открива резултата в частите.

(сервис за Джак Сок):

0:1 Сок открива резултата във втората част с гейм на 30.

1:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

1:2 Джак Сок обърна гейма от 15:30 и съхрани подаването си.

2:2 Без драми в този гейм на Димитров и резултатът е изравнен. Българинът взе подаването си на 30.

2:3 Един от най-бързите геймове от началото на двубоя. Сок води с 3:2 преди поредната пауза в мача.

3:3 Гейм на 15 за Димитров, който приключи играта с атрактивен смач.

3:4 Сок обърна гейма от 0:30 и взе подаването си. След паузата Григор ще сервира с нов комплект топки.

3:5 Джак Сок осъществява пробив и ще сервира за втория сет. Американецът се възползва от четвъртата си точка за пробив в гейма и за първи път от началото на двубоя се справи с подаването на Димитров.

3:6 Гейм на 15 за Джак Сок, с който американецът взима втория сет. Двубоят ще се реши от трета финална част.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Гейм на 0 за Григор Димитров на старта на третия сет.

2:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът се възползва от 4-ия брейк-пойнт, който се откри пред него, и прави важна крачка във финалния сет на мача.

3:0 Брейкът е затвърден с гейм на 0.

3:1 Гейм на 15 за Сок, с който американецът открива сметката си в третия сет.

4:1 И Григор Димитров отговаря с бърз гейм и се доближава максимално близо до място на осминафиналите.

4:2 Сок взе гейма си и намалява преднината на българина.

4:3 За жалост Сок връща пробива след страхотна атака в близост до мрежата. След почивката американецът ще сервира за изравняване с нов комплект топки.

4:4 Бърз гейм за Сок и резултатът е изравнен.

5:4 Гейм на Димитров. След паузата Сок ще сервира за оставане в турнира.

5:5 Джак Сок спаси 3 последователни мачбола и изравнява резултата в мача. Григор имаше аванс 40:0, но не успя да се възползва.

6:5 Григор Димитров отрази точка за пробив и след последната пауза в срещата Сок ще сервира за място в тайбрек.

6:6 Тайбре ще реши изхода на мача.

6:7 (7) Григор Димитров пропусна още един мачбол, общо четвърти за двубоя и напусна турнира след поражение 7:9 точки в тайбрека.