Времетраене [мин]: 97
Коментар на срещата

начало: 19:01 часа:

(сервис за Щруф):

1:0 Отлично начало на двубоя за Григор Димитров, който проби при втората открила се възможност, възползвайки се от форхенд в аут на Щрух.

1:1 Макар и никак лесно, брейкът е затвърден.

2:1 Ян-Ленард Щруф спечели подаването си на 15 и открива сметката си в двубоя.

3:1 Гейм на 0 за Димитров, който приключи играта с отлична къса топка.

3:2 Гейм на 30 за Ян-Ленард Щруф. Предстои втора пауза, след която на сервис застава Димитров.

4:2 С два последователни отлични сервиса, Григор Димитров не позволи на Щруф да върне топката в игра и спечели подаването си на 30.

4:3 Германецът печели без проблеми сервис-гейма си. Предстои нова пауза, след която Григор ще сервира за доближаване на гейм от успех в началния сет на двубоя.

5:3 Най-трудният гейм за Димитров от началото на двубоя. Българинът трябваше да спасява две последователни точки за пробив (15:40), но се справи и измъкна подаването си.

5:4 Бърз гейм на 15 за Щруф. След паузата Димитров ще сервира за успех в първия сет.

6:4 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът спечели първата част за 41 минути.

(сервис за Ян-Ленард Щруф):

0:1 Щруф печели откриващия гейм на втория сет и за първи път от началото на двубоя излиза напред в резултата.

1:1 Григор обърна гейма от 15:30 и спечели подаването си, като по този начин изравни резултата във втората част.

1:2 Гейм на 15 за Щруф. Предстои първа пауза във втората част, след която на начален удар ще застане Димитров.

1:3 Пробив за Щруф. Германецът поведе с 40:0, Димитров спаси първия брейк-бол, но при втория извади топката в аут от форхенд и загуби подаването си.

1:4 Пробивът е затвърден с гейм на 30. Григор Димитров поведе с 30:0, но загуби следващите 4 точки и позволи на Щруф да затвърди аванса си.

2:4 Димитров спечели подаването си и спира серията последователни геймове на Щруф. Германецът обаче продължава да е с пробив аванс.

2:5 Гейм на 0 за Щруф. След паузата Григор ще сервира за оставане в сета.

3:5 Бърз гейм за Димитров на 15. Щруф ще сервира за изравняване на резултата в сетовете и за вкарване на срещата във финална трета част.

3:6 Гейм и втори сет за Ян-Ленард Щруф. Германецът реалиизра първия си сетбол, възползвайки се от грешка от бекхенд на Димитров.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Гейм на 0 за Григор Димитров на старта на финалния сет в двубоя.

1:1 Един от най-продължителните геймове от началото на двубоя, но все пак Щруф успя да съхрани подаването си.

2:1 Геймът премина през равенство, но за радост отиде на сметката на Димитров.

2:2 Гейм на 30 на сметката на Ян-Ленард Щруф.

2:3 Щруф първи нанася удар във финалния сет и прави пробив в гейм №5, с който повежда с 3:2 в резултата. Германецът пропусна два брейк-бола, но при третия се възползва от грешка на Димитров и взе гейма.

2:4 Пробивът е затвърден с гейм на 30.

2:5 Още един пробив за Щруф. Германецът ще сервира за място на осминафинал в Монте Карло.

2:6 Гейм, сет и мач за Щруф. Срещата продължи близо 2 часа, а Григор записа четвърта поредна загуба в Тура.