Григор Димитров България 6 4 6
Доминик Тийм Австрия ПОБЕДИТЕЛ 4 6 7
Времетраене [мин]: 155
Коментар на срещата

Поставеният под №12 Григор Димитров и №8 Доминик Тийм от Австрия се срещат на осминафинал на турнира в Мадрид от сериите "Мастърс 1000". Двубоят е на корт "Аранча Санчес", който е със спуснат покрив заради дъжда.

ПЪРВИ СЕТ

(Димитров сервира)

0:1 - Пробив за австриеца. Той поведе с 40:15 и реализира втората си възможност след двойна грешка на българина.

0:2 - Тийм затвърди с гейм на 30.

1:2 - Димитров спечели подаването си с добра игра и сложи точката с втория си ас.

2:2 - Григор се разигра и върна пробива, след като поведе с 40:0.

3:2 - За първи път 25-годишният хасковлия поведе в резултата. Той дръпна с 40:0, но съперникът изравни. Последваха две добри разигравания на Димитров.

3:3 - Тийм беше убедителен на свой сервис и спечели на 15, благодарение и на два сбъркани ретура на Григор.

4:3 - Два аса донесоха лесен гейм на българина.

4:4 - Димитров стигна до точка за пробив след съвършен прехвърлящ удар, но след това австриецът спечели три точки, за да измъкне подаването си.

5:4 - Още един бърз гейм на Гришо!

6:4 - Сет за Димитров! Той успя да реализира четвъртата си възможност след топка в аут от страна на съперника и получи аплодисментите на стотиците българи на трибуните.

ВТОРИ СЕТ

1:0 - Гришо лети! Той спечели гейма на нула.

1:1 - Доминик Тийм отрази две точки за пробив с добри сервиси и успя да спечели подаването си.

2:1 - Отново подаване на нула за Димитров.

3:1 - Пробив за първата ни ракета! Той реализира втората си възможност след топка в аут на австриеца.

3:2 - Рибрейк за Тийм, след като Григор позагуби концентрация.

3:3 - Осмият поставен губеше 0:30, но взе следващите четири разигравания, за да изравни резултата.

3:4 - Нов пробив за Тийм, който поведе с 40:15 след грешки на съперника и реализира втория шанс след форхенд в аут на Димитров.

3:5 - Гейм на нула за австриеца.

4:5 - Гришо прекъсна серията от 4 загубени гейма и остава в сета.

4:6 - Сет за Доминик Тийм. Димитров не върна 4 ретура и частта приключи.

ТРЕТИ СЕТ

1:0 - Григор спаси точка за пробив с петия си ас и после взе подаването си.

2:0 - Пробив за българина, който дочака своя миг и грешката на съперника.

3:0 - Димитров затвърди с гейм на нула.

3:1 - Тийм се записа в сета също с гейм на нула.

4:1 - Солидна игра на Гришо и лесен гейм.

4:2 - Гейм за австриеца на 30.

4:3 - Димитров беше пробит, след като направи третата си двойна грешка.

4:4 - Реанимираният Тийм изравни с гейм на 15.

5:4 - Григор намери началния си удар и рутинно спечели играта.

5:5 - Австриецът сервира хладнокръвно за оставане в мача.

6:5 - След 30:30 Димитров показа класа и хъс и взе подаването си!

6:6 - Тийм печели на 15 и следва тайбрек.

6:7 - ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ ТИЙМ. Смяната на полетата дойде при 4:2 точки за Григор. При 6:3 той имаше три мачбола. Тийм отрази първите два, но третия беше при сервис на Димитров, който също бе пропилян. При четвъртия мачпойнт австриецът се спаси със сервис. При 8:7 Тийм стигна до мачбол, но българинът го отрази. Доминик спаси и пети мачпойнт за 9:9. При втория мачбол Тийм успя и спечели срещата с 11:9..