Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 7
Времетраене [мин]: 135
Коментар на срещата

начало на двубоя: 14:42 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Уверено начало на двубоя за Григор Димитров. Българинът спечели подаването си на 15, след като пласира няколко първи сервиса, които Робредо трудно връщаше в очертанията на корта.

1:1 Григор Димитров поведе с 40:15 и получи две последователни точки за пробив. Робредо обаче отговори подобаващо и в най-важния момент заигра перфектно, спечели следващите 4 точки и измъкна подаването си.

2:1 Гейм, преминал под диктовката на първия сервис на Григор Димитров. Без пробиви преди първата почивка в мача.

3:1 Григор Димитров пробива! Българинът отново получи две точки за пробив, като този път успя да реализира втората, възползвайки се от грешка на Робредо.

4:1 Пробивът е затвърден с гейм на 15.

4:2 Робредо спечели бързо подаването си и спира серията от три последователни гейма на сметката на Григор Димитров.

5:2 Отличен гейм за Григор Димитров, спечелен от българина на 15. От началото на двубоя са минали 29 минути, а след поредната почивка Робредо ще сервира за оставане в сета.

5:3 Робредо взе подаването си и сега Григор Димитров ще сервира за успех в първия сет.

6:3 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът се представи отлично през първата част, която си осигури с един пробив.

(сервис за Томи Робредо):

0:1 Робредо обърна гейма от 0:30 и открива резултата във втория сет.

1:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

1:2 Томи Робредо отговори със сервис-гейм на 0.

2:2 Най-дългият гейм от началото на двубоя - цели 9 минути. Григор трябваше да спасява точка за пробив, но се справи. В крайна сметка българинът успя да съхрани подаването си и изравни резултата в сета.

3:2 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:0, Робредо отрази първия брейк-бол, но при втория беше излъган в близост до мрежата. Бурна радост за Григор след последната точка в гейма.

4:2 Пробивът е затвърден, а геймът приключи с ас по правата.

4:3 Сравнително бързо и безпроблемно Томи Робредо взе подаването си и прекъсна серията последователни геймове на сметката на Димитров.

5:3 Григор Димитров спечели подаването си на 30 и вече е само на 4 точки от успех и във втория сет.

5:4 Григор направи два страхотни печеливши удара от бекхенд по правата. Робредо обаче си взе подаването. След паузата Димитров ще сервира за успех във втория сет.

6:4 Гейм и втори сет за Григор Димитров. Българинът спечели подаването си на 15 и вече има сериозен аванс в резултата. Час и 25 минути игра от началото на двубоя.

ТРЕТИ СЕТ:

0:1 Томи Робредо открива резултата в третия сет, след като взе подаването си на 15, без да има особени затруднения.

1:1 Отличен гейм за Григор Димитров и резултатът е изравнен.

1:2 Томи Робредо спаси 2 последователни точки за пробив и измъкна подаването си. Испанецът изоставаше с 15:40, но в критичния момент изигра няколко перфектни точки и не даде шанс на Димитров да пробие.

2:2 Димитров взе безпроблемно подаването си на 15 и изравнява резултата в сета.

2:3 Отново бърз гейм за Робредо. Предстои поредна пауза, след която ще сервира Димитров в търсене на ново изравняване на резултата.

3:3 Димитров взе гейма си, в който се премина и през равенство.

3:4 Бърз гейм за Робредо, който взе подаването си на 15. Много солидна игра на испанеца в последните минутки.

4:4 Григор обърна гейма от 15:30. Българинът пласира няколко сервиса, които Робредо не успя да върне в корта, удряйки топката с рамката.

4:5 Робредо принуждава Григор да сервира за оставане в сет №3 след паузата, след като взе подаването си на 30.

5:5 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Сетът навлиза във финалните си минутки.

6:5 Пробив за Григор Димитров! Българинът повежда с 6:5 и след почивката ще сервира за място в трети кръг. Българинът изигра отличен гейм и взе подаването на съперника си на 30.

7:5 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ! Българинът е участник в трети кръг на Ролан Гарос.