Пабло Кареньо Буста Испания ПОБЕДИТЕЛ 7 6 6
Коментар на срещата

начало: 12:13 часа

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Кареньо Буста):

1:0 Отлично начало на двубоя за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:0 след три страхотни точки, след което Кареньо Буста отрази първия брейк-бол, но при втория Григор натисна и пробивът стана факт.

2:0 Важен гейм, в който Григор успя да затвърди пробива. Българинът спаси две точки за пробив, като и в двата случая трябваше да играе на втори сервис.

3:0 Втори пробив за Григор. Българинът започва ударно двубоя и вече има изключително сериозен аванс в откриващия сет. След няколко добри точки Димитров поведе с 40:15, след което реализира втория брейк-бол с уинър от форхенд.

4:0 Григор Димитров затвърждава и втория пробив, при това доста по-лесно в сравнение с предишния и вече е на два гейма от успех в сета.

4:1 Кареньо Буста спечели първи гейм и се разписа в началния сет. Предстои почивка, след която на сервис застава Димитров.

4:2 Гейм, продължил 14 минути, отива на сметката на Пабло Кареньо Буста. Българинът пропусна няколко геймбола и в крайна сметка сдаде подаването си след двойна грешка.

4:3 Трети пореден гейм за испанеца. Предстои пауза, след която Димитров ще сервира.

4:4 За жалост Кареньо Буста върна и втория пробив. Резултатът е изравнен.

4:5 Серията на Кареньо Буста продължава. След почивката Григор ще сервира за оставане в сета. Тотален срив в играта на българина в последните 20-30 минути.

5:5 Най-после Григор се съвзе и спечели гейм, като по този начин прекъсна серията на испанеца. Българинът приключи играта с два последователни аса.

5:6 Гейм на 0 на сметката на Кареньо Буста, който си гарантира поне тайбрек в сета.

5:7 Сетът приключи с нов пробив за Ксреньо Буста. Испанецът поведе с 40:15, Григор спаси първия брейк-бол с ас, но при втория допусна грешка от бекхенд и сдаде сета.

ВТОРИ СЕТ:
(сервис за Пабло Кареньо Буста):

0:1 Григор Димитров поведе с 30:0, но в последствие Кареньо Буста спечели 4 последователни точки, с което и откриващия гейм във втория сет.

1:1 Григор спечели подаваянето си изравнява резултата в сета.

1:2 Продължителен гейм, в който Григор Димитров пропусна три точки за пробив. В крайна сметка Кареньо Буста затвори подаването си с форхенд по правата.

2:2 Григор изравнява резултата.

2:3 Григор пропусна точка за пробив. В ключовия момент българинът сгреши от бекхенд.

3:3 От 40:0, Григор Димитров допусна да се стигна до равенство. В крайна сметка българинът успя да затвори гейма и да изравни резултата в сетовете.

3:4 Този път Кареньо Буста значително по-лесно спечели подаването си и отново излиза напред в резултата в сета.

3:5 За жалост Кареньо Буста пробива и ще сервира за успех във втория сет. Испанецът поведе с 40:0, Григор спаси първия брейк-бол, но при втория допусна грешка и сдаде подаването си.

3:6 Гейм и втори сет за Пабло Кареньо Буста. Испанецът вече е на сет от място на осминафиналите в Париж.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров печели подаването си и откри резултата в сет номер 3 на двубоя.

1:1 Кареньо Буста изравнява резултата след бърз гейм на сметката си.

1:2 Кареньо Буста пробива след серия изумителни удари. Испанецът играе тениса на живота си в момента и съдбата на този мач зависи само от него.

1:3 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Мачът е към края си.

2:3 Димитров спечели лесно подаването си и запазва интригата в сета и мача.

2:4 Гейм на 15 на сметката на Кареньо Буста. Испанецът не губи концентрация дори за миг.

3:4 Рутинен гейм за Григор Димитров, който спечели подаването си и се доближи отново на гейм от Кареньо Буста. Испанецът обаче продължава да е с пробив напред и ако спечели следващите си 2 сервис-гейма, ще се класира за осминафиналите на Ролан Гарос 2017.

3:5 Григор спечели първата точка в гейма, но за повече българинът нямаше сили. Григор ще сервира за оставане в турнира.

4:5 Григор Димитров взима подаването си на 0, като наниза 2 аса и вече има общо 14 от началото на двубоя. След паузата обаче Кареньо Буста ще сервира за място в следващия кръг.

4:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ПАБЛО КАРЕНЬО БУСТА. ИСПАНЕЦЪТ Е НА ОСМИНАФИНАЛ В ТУРНИР ОТ ГОЛЕМИЯ ШЛЕМ ЗА ПЪРВИ ПЪТ В КАРИЕРАТА СИ.