Времетраене [мин]: 53
Коментар на срещата

начало: 15:40 часа:

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров обърна гейма от 15:30 и спечели подаването си, като приключи играта с директно спечелена точка от начален удар.

1:1 Григор Димитров на свой ред имаше преднина 30:15, но Харисън отговори с 3 хубави начални удара (2 последователни аса по правата) и изравни резултата.

2:1 Българинът поведе с 40:0, Харисън намали на 40:15 след отличен ретур, но последва нова точка за Григор, с която геймът приключи. След паузата на линията за изпълнение на сервис застава американецът.

3:1 Пробив за Григор Димитров! Българинът стигна до първи точки за пробив, след като поведе с 40:15 и успя да реализира още първия си шанс, излизайки успешно на мрежата.

4:1 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Предстои втора почивка в мача, след която начален удар ще изпълнява Харисън.

4:2 Харисън спечели подаването си на 30 и прекъсна серията от три поледователни гейма на сметката на Димитров.

5:2 Григор Димитров спечели подаването си на 0 и след изиграни 22 минути вече е само на гейм от успех в сета. След паузата Харисън ще сервира за оставане в първата част.

5:3 Григор поведе с 40:30 и получи сетбол, но Харисън пласира добър начален удар и ретурът на българина не намери очертанията на корта. В крайна сметка американецът се задържа в сета.

6:3 Гейм и първи сет за Димитров! Българинът спечели и този си сервис-гейм на 0 и открива резултата в двубоя след 28 минути игра.

(сервис за Райън Харисън):

1:0 Отлично начало на втората част за Григор Димитров, който с пробив на 15 повежда в резултата. От тук до края на срещата всичко е на ракетата на българина, който "само" трябва да печели сервис-геймовете си, за да се поздрави с успеха.

2:0 Григор Димитров затвърждава пробива с гейм на 30. Харисън "помогна" с няколко непредизвикани грешки.

2:1 Харисън спечели подаването си и прекъсва серията от три последователни гейма на сметката на Димитров.

3:1 Бърз гейм на 0 за Григор Димитров, който имаше нужда от около 60 секунди, за да спечели подаването си.

4:1 Втори пробив за Григор Димитров и българинът вече е само на 2 гейма от място във втори кръг в Куинс Клъб.

5:1 Гейм на 30 за Григор Димитров. Харисън ще сервира за оставане в мача и турнира.

6:1 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът записа първата си победа в сезона на трева. Във втори кръг той ще срещне Бенето или Уърд.