Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 3 6

Данийл Медведев получи травма в дясната ръка по време на загрявката преди двубоя. Руснакът използва медицински таймаут още преди двубоя да е започнал. По всичко личи, че проблемът е с рамото на Медведев.

начало: 17:42 часа

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров загуби първите 2 точки и изоставаше с 0:30, но успя да обърне развоя на гейма в своя полза. Българинът пласира 2 аса още в откриващия гейм на срещата.

2:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът реализира третия брейк-бол, който се откри пред недго в хода на гейма и прави важна крачка към успех в първия сет.

3:0 Пробивът е затвърден със светкавичен гейм за Димитров.

4:0 Втори пробив за Григор Димитров, който вече има повече от комфортен аванс в сета. Българинът пропусна няколко брейк-пойнта, но в крайна сметка намери начин да се справи и с това подаване на Медведев.

5:0 Гейм на 0 за Григор Димитров. След паузата Медведев ще сервира за оставане в първия сет.

5:1 Гейм на 0 за Медведев, който се разписва в сета. Григор обаче ще сервира за неговото приключване след секунди.

5:2 Данийл Медведев връща един от пробивите. Руснакът направи силен гейм и се възползва от колебанията на Димитров. Българинът обаче продължава да има брейк аванс.

5:3 Трети пореден гейм за Медведев, който започва да се чувства все по-добре на корта. Григор Димитров за втори път ще сервира за приключване на сета.

6:3 Този път българинът е безпогрешен и открива резултата в мача. След гейм на 0 Димитров спечели първия сет.

ВТОРИ СЕТ:
(сервис за Данийл Медведев):

0:1 С ас по правата Медведев спечели подаването си и открива резултата във втория сет.

1:1 Григор Димитров трябваше да спасява точка за пробив, като в ключовия момент Медведев допусна грешка в близост до мрежата. Последваха две бързи точки за българинът и резултатът е изравнен.

1:2 Гейм на 15 на сметката на Медведев. Предстои първа пауза в сета, след която на сервис застава Димитров.

2:2 Българинът изравнява резултата без никакви проблеми.

2:3 Началният удар на Медведев функционира отлично в последните минути и Григор буквално няма шанс да атакува на ретур.

2:4 Медведев пробива! Руснакът пропусна 2 точки за брейк, но при третия открил се шанс се възползва от пасивната игра на Димитров и пробива подаването му.

2:5 Пробивът е затвърден с ас по правата, 10-и за Медведев от началото на двубоя. След паузата Димитров ще сервира за оставане в сета.

3:5 Григор Димитров спечели подаването си на 30 и сложи край на серията на Медведев от последователни геймове. Руснакът обаче ще сервира за успех в сета.

3:6 Медведев не трепна и спечели подаването си, с което и сета. Победителят ще бъде определен във финален трети сет, който ще започне с начален удар на българина.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 С ас по правата Димитров спечели откриващия гейм на третия, последен сет в двубоя.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Медведев.

1:2 Много слаб гейм за Димитров и българинът е пробит на 0. От тук до края всичко е на ракетата на Медведев, който ако взима подаванията си ще се класира за полуфиналите.

2:2 Григор Димитров връща пробива и остава в играта! По два гейма в третия решаващ сет!

3:2 Гейм на 0 за Григор Димитров, който приключи играта със смач в близост до мрежата. Българинът отново е напред в резултата. След паузата Медведев ще сервира за изравняване на резултата.

4:2 Още един пробив за Димитров, който сега на свой ред взима инициативата и се доближава на два гейма от място на полуфиналите.

5:2 След паузата Медведев ще сервира за остава в мача, след като Димитров спечели подаването си на 15 и вече е в серия от 4 последователни гейма на сметката си.

5:3 Димитров пропусна мачбол при начален удар на Медведев. Българинът ще сервира за място на полуфиналите.

6:3 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. БЪЛГАРИНЪТ Е НА ПОЛУФИНАЛИТЕ В КУИНС КЛЪБ!