Фелисиано Лопес Испания ПОБЕДИТЕЛ 7 3 6
Времетраене [мин]: 121
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров спаси две точки за пробив (15:40) и открива резултата в двубоя.

1:1 Лопес отговаря с бърз гейм на сметката си.

2:1 Григор Димитров обърна гейма от 15:30 и не допусна колебания при сервирането си. Първата пауза идва при преднина от гейм за българина.

2:2 Бърз гейм за Лопес, който изравнява резултата в двубоя. До момента испанецът сервира безупречно.

3:2 Перфектен гейм за Григор Димитров, който спечели пидаването си на 0 и отново повежда в резултата непосредствено преди втората пауза в мача.

3:3 Надстрелването продължава. Лопес взе без проблеми подаването си.

В този момент (19:00 часа) над Лондон заваля. Двубоят е временно спрян!

В 19:10 двубоят е подновен.

4:3 Гейм на 0 за Григор Димитров.

4:4 Гейм на 0 за Фелисиано Лопес.

5:4 Гришо спечели подаването си на 30 и принуждава Лопес да сервира за оставане в първия сет след паузата. И двамата са отлични при начален удар от началото на двубоя.

5:5 Гейм на 0 на сметката на Фелисиано Лопес.

5:6 Пробив за Лопес. При 40:40 Димитров допусна двойна грешка и позволи на испанеца да стигне до точка за пробив. В ключовия момент Лопес игра агресивно, излезе на мрежата и Григор сгреши.

5:7 Лопес затвърди пробива с гейм на 0. Испанецът започна с аванс 30:0, дело на два аса, негови първи от началото на двубоя. Последваха още 2 точки за него и сетът приключи.

1:0 Григор Димитров прекъсва серията на Лопес и печели подаването си за старт на сета.

1:1 Лопес отговаря с гейм на 15, спечелен след отлично излизане в близост до мрежата на испанеца.

2:1 Много важен момент в сета - Григор Димитров спаси точка за пробив и съхрани подаването си. Българинът обърна гейма от 30:40 и отново е напред в резултата.

2:2 Григор Димитров пропусна 2 точки за пробив и Лопес изравнява резултата.

3:2 Бърз гейм за българина, който отново излиза напред в резултата.

19:50 часа. Над Лондон отново заваля. Двубоят пак е прекратен.

20:38 часа. Мачът е подновен.

3:3 Гейм на 30 за Лопес след поредното подновяване на играта и резултатът в сета отново е изравнен.

4:3 Перфектен Григор! Българинът взе подаването си на 0 за около минута и излиза напред преди поредната пауза в мача.

5:3 Пробив за Григор Димитров! За първи път от началото на двубоя българинът се справя с началния удар на испанеца. Гришо ще сервира за изравняване на резултата.

6:3 Пробивът е затвърден с гейм на 0. Вторият сет е на сметката на Димитров. Финална трета част ще определи крайния изход на двубоя.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Фелисиано Лопес):

0:1 Финалният сет започва с гейм на 0 на сметката на Фелисиано Лопес.

1:1 Григор Димитров отговаря с гейм на 0 в своя полза. Без пробиви от началото на сета.

1:2 Бърз гейм за Лопес.

2:2 Григор Димитров спаси няколко точки за пробив и с огромни мъки успя да вземе подаването си и да изравни резултата в геймовете. Пълно равенство в мача.

2:3 Лопес взима подаването си без драми.

2:4 Нов труден гейм за Димитров и този път българинът е пробит. Геймът приключи с воле, сгрешено от Григор в близост до мрежата.

2:5 Пробивът е затвърден с гейм на 15. След паузата Григор ще сервира за оставане в турнира. Лопес е на 4 точки от финала.

2:6 Гей, сет и мач - Фелисиано Лопес. Испанецът ще играе на финал срещу Марин Чилич.