Коментар на срещата

начало: 21:45 часа:

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Цветана Пиронкова):

1:0 Добро начало за Цветана Пиронкова, която поведе с 40:0, допусна Вожняцки да спечели 2 последователни точки, но все пак затвори откриващия гейм на двубоя.

1:1 Гейм на 0 на сметката на Каролина Вожняцки.

1:2 За жалост Вожняцки пробива. Бившата №1 в света поведе с 40:30 и стигна до брейк-бол, като в този момент Цвети сгреши трудно воле в близост до мрежата.

2:2 Пробивът е върнат! Чудесен гейм за Пиронкова, която реализира втората си точка за пробив и изравнява резултата.

3:2 Пиронкова отново излиза напред в геймовете, след като спечели подаването си на 30.

3:3 Вожняцки показа характер и измъкна гейм, в който трябваше да спасява точка за пробив.

3:4 Брутална игра на Вожняцки, която след 1-2 грешки на Пиронкова се възползва от открилата се възможност и направи пробив в така важния седми гейм. След паузата датчанката ще сервира с нов комплект топки.

3:5 Брейкът е затвърден с гейм на 15. Пиронкова ще сервира за оставане в сета.

3:6 Серията на Вожняцки продължава. Датчанката направи още един пробив на 0 и си гарантира първия сет. Освен това тя ще сервира първа в началото на втората част.

ВТОРИ СЕТ:
(сервис за Каролина Вожняцки):

0:1 Серията на Вожняцки продължава. Датчанката вече има 5 последователни спечелени гейма и открива сметката си във втория сет.

1:1 С огромни мъки Пиронкова спечели подаването си в един луд гейм и прекъсва серията на бившата №1.

1:2 Много продължителен гейм, който в крайна сметка приключва на сметката на Вожняцки.

1:3 Вожняцки направи фамозен гейм и се поздрави с пробив. Датчанката държи изцяло съдбата на двубоя в своите ръце.

2:3 Пиронкова връща пробива след изумителна последна точка в гейма. След паузата Цветана ще сервира за изравняване на резултата във втория сет.

3:3 Геймът приключва успешно за Цвети. Резултатът във втоирата част е изравнен. Предстои изключително важния седми гейм.

3:4 Гейм на 0 за Каролина Вожняцки.

4:4 Изключително драматичен гейм, след който Пиронкова успява да изравни резултата.

4:5 Лесен гейм за Вожняцки. След почивката Цвети ще сервира за оставане в турнира.

4:6 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ ЗА КАРОЛИНА ВОЖНЯЦКИ. Пиронкова приключи участието си на Уимбълдън 2017.