Кевин Андерсън Южна Африка 3 3 4
Времетраене [мин]: 148
Коментар на срещата

(сервис за Кевин Андерсън):

0:1 Андерсън наниза 2 аса и спечели откриващия сервис-гейм във финала, който премина през равенство.

1:1 Надал изравнява резултата след бърз гейм, за неговите стандарти, спечелен на 15.

1:2 Първата пауза идва след маронски гейм, в който Надал пропусна 2 точки за пробив.

2:2 Гейм на 0 за Рафа Надал.

2:3 Още един маратински гейм, в който Андерсън спаси точки за пробив и оцеля. 35 минути игра от началото на двубоя, за едва 5 гейма.

3:3 Надал обърна гейма от 15:30 и изравнява резултата в сета.

4:3 Пробив за Надал. Рафа стигна до поредния си брейк-бол и този път Андерсън трепна, като записа грешка от форхенд от на пръв поглед лесна ситуация. За едва шести оът от началото на турнира Андерсън е пробит.

5:3 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Рафа Надал е на 4 точки от успех в първия сет.

6:3 Втори пробив и първият сет е на сметката на Надал. Испанецът се наложи с 6:3 след 57 минути игра, като спечели последните 4 гейма в сета.

(сервис за Рафаел Надал):

1:0 Гейм на 0 за Рафаел Надал на старта на сет №2 във финала на US Open.

1:1 Гейм за Андерсън на 15, с който той спира серията на Рафа от 5 последователни гейма на сметката.

2:1 Бърз гейм за Рафа преди първата пауза в сета.

2:2 Андерсън отговаря с бърз гейм и изравнява резултата в сета. По два гейма.

3:2 Гейм на 0 за Рафаел Надал.

4:2 Пробив за Надал! Рафа стигна до два последователни брейк-бола, пропусна първия с ретур в аут, но при втория беше безупречен при излизането си на мрежата.

5:2 Пробивът е затвърден с гейм на 15. След паузата Андерсън ще сервира за оставане в сета.

5:3 Андерсън взима подаването си и спира серията на Надал.

6:3 Надал спечели гейма на 0, с което и сета. Рафа е на сет от 16-та титла в Шлема.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Пробив за Надал в началото на третия сет.

2:0 Надал загуби първата точка в сета, но след това беше безупречен и спечели подаването си на 15, като по този начин затвърди пробива.

2:1 Андерсън печели подаването си и остава в играта, засега. Дали обаче има сили за обрат?

3:1 Надал поведе с 40:0, след което Андерсън намали на 40:30. Последва обаче нова точка за Матадора и геймът отиде в историята.

3:2 За първи път от началото на двубоя Андерсън печели подаването си на 0.

4:2 Гейм на 30 за Надал, който се доближава само на два гейма от титлата в Ню Йорк.

4:3 Гейм на 30 за Андерсън, който се доближава само на гейм от Рафа Надал.

5:3 Гейм на 0 за Надал, който се доближава само на 4 точки от титлата. Андерсън ще сервира за оставане в турнира.

5:4 Андерсън взе подаването си. След паузата Надал ще сервира за трофея.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - РАФАЕЛ НАДАЛ! ИСПАНЕЦЪТ СПЕЧЕЛИ US OPEN ЗА ТРЕТИ ПЪТ В КАРИЕРАТА СИ И ВЕЧЕ ИМА ОБЩО 16 ТИТЛИ ОТ ГОЛЕМИЯ ШЛЕМ.