Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 3 6 7
Райън Харисън САЩ 6 3 6
Времетраене [мин]: 152
Коментар на срещата

Шестият поставен Григор Димитров и американецът Райън Харисън са вече на централния корт за двубоя си от втори кръг на Мастърс 1000 турнира в Шанхай.

начало: 08:12 часа

(сервис за Райън Харисън)

0:1 Гейм на 0 за Райън Харисън и американецът открива резултата в мача.

1:1 Григор Димитров също печели подаването си бързо. Българинът затвори гейма си на 15, като успя да запише два аса.

1:2 Гейм на 0 за Харисън.

1:3 Пробив! Райън Харисън поведе с 40:15 и получи две последователни точки за пробив. Американецът се възползва от втората и дръпва сериозно в резултата.

1:4 Този път Григор успя да спечели точки при подаването на Харисън, но до опасност за американеца така и не се стигна. Брейкът е затвърден и Харисън вече е само на два гейма от успех в сета.

2:4 Най-после лесен гейм за Димитров, с който българинът спира серията на Харисън и връща интригата в сета.

2:5 Гейм за Харисън, който е само на 4 точки от спечелване на откриващия сет в двубоя. До този момент Димитров не може да затрудни американеца.

3:5 Гейм на 15 за Димитров.

3:6 Най-трудният сервис-гейм за Харисън от началото на двубоя. Григор получи и първата си точка за пробив, но с хубав начален удар американецът се измъкна. В крайна сметка Харисън си гарантира сета при петия геймбол, който получи.

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров взима гейма на 15 и открива резултата през втората част.

1:1 Няколко елементарни грешки на Димитров и геймът отива на сметката на Харисън.

2:1 Гейм на 0 на сметката на Димитров.

2:2 Григор Димитров пропусна златна възможност да пробие подаването на съперника си. Българинът имаше аванс от 40:0, но пропусна и трите последователни брейк-бола, след което Харисън взе гейма и изравнява резултата в сета.

3:2 Труден гейм и за Димитров, който обаче все пак успя да се наложи и да поведе отново в резултата преди поредната пауза в срещата.

3:3 Бърз гейм за Харисън.

4:3 Отлично! Григор Димитров спечели подаването си на 0.

5:3 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:30 и успя да реализира следващата точка и за първи път от началото на двубоя да пробие подаването на опонента си.

6:3 Гейм и втори сет за Григор Димитров. Българинът взе подаването си без затруднения. Трети финален сет ще определи изхода на двубоя на централния корт.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Райън Харисън):

1:0 Пробив за Григор Димитров на старта на финалния сет. Геймът започна отлично за Харисън, който поведе с 40:0 и имаше три последователни гейм-бола. Българинът обаче изравни за 40:40, след което на свой ред стигна до три точки за пробив, като успя да реализира последната, възползвайки се от двойна грешка на Харисън.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 15 на сметката на Димитров.

2:1 Харисън отрази точка за нов пробив и спира серията на Димитров. Разликата между двамата остава само един пробив.

2:2 Ужасен гейм за Димитров и след близо 10 минути борба Харисън успя да върне пробива, реализирайки втория брейк-бол, който се откри пред него.

2:3 Обратът в сета е факт. Трети пореден гейм на сметката на Харисън, който вече излиза напред във финалната част. И в този гейм Григор Димитров пропусна точка за пробив, която беше спасена от американеца с ас по правата.

2:4 Харисън стигна до точка за пробив, която реализира след двойна грешка на Димитров. Американецът е в серия от 4 последователни гейма.

3:4 Григор Димитров връща пробива и съхранява надеждите в сета и мача. Българинът изоставаше с 0:30, но спечели следващите 4 точки и направи брейк.

4:4 Гейм на 15 за Димитров и българинът изравнява резултата в сета.

4:5 Харисън обърна гейма от 15:30 и след паузата Григор Димитров ще сервира за оставане в мача и турнира.

5:5 Григор обърна гейма от 0:30 и изравнява резултата. Българинът беше само на 2 точки от отпадане.

5:6 Гейм на 15 за Харисън. След почивката, последна в мача, Григор за втори път ще сервира за оставането си в турнира.

6:6 Гейм на 0 за Григор Димитров. Тайбрек ще реши изхода на двубоя.

7:6 (6) ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът изоставаше с 3:6 точки в тайбрека, отрази и трите мачбола, след което поведе със 7:6 и затвори двубоя с ас по диагонала.