Времетраене [мин]: 88
Коментар на срещата

начало: 14:18 часа

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Григор Димитров открива резултата в мача, след като взе безпроблемно подаването си на 15.

1:1 Фонини обърна гейма от 15:30 и спечели подаването си. Италианецът приключи гейма с форхенд уинър по диагонала.

2:1 Много труден гейм за Димитров, който трябваше да спасява две точки за пробив. Българинът се справи и отново излиза напред в резултата преди първата пауза в сета.

3:1 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:0, Фонини отрази първия брейк-пойнт, но при вторият италианецът допусна грешка и геймът отиде на сметката на Григор.

4:1 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Григор е спечелил 8 от последните 10 точки.
Фабио Фонини поиска медицински таймаут.

4:2 Играта е подновена, а Фонини взе гейма на 15 и прекъсна серията на българина.

5:2 Гейм на 0 за Григор Димитров, който приключи с ас по правата.

5:3 Бърз гейм за Фонини. Григор щр сервира за успех в първия сет.

6:3 Гейм на 0 за Григор Димитров, който печели първия сет с 6:3. Първото разиграване в гейма беше впечатляващо и завърши с бекхенд воле на българина.

(сервис за Фабио Фонини):

1:0 Пробив за Григор Димитров. Българинът стигна до преднина 40:30, след което италианецът направи неуспешен опит за къса топка.

2:0 Пробивът е затвърден с гейм на 0, в който Гришо наниза 2 аса.

2:1 Фабио Фонини взе подаването си на 15 и прекъсна серията от последователни геймове на сметката на Димитров. Българинът обаче продължава да е с пробив напред.

2:2 Слаб гейм за Димитров и Фонини връща пробива. За първи път от началото на двубоя българинът загуби подаването си.

2:3 Трети пореден гейм за Фонини, който за първи път от началото на двубоя излиза напред в резултата.

2:4 Тотален срив в играта на Григор Димитров, който загуби 4-и последователен гейм. Фонини вече е с пробив напред в сет №2 и има сериозно предимство.

3:4 Григор се събуди и връща пробива. Българинът поведе с 40:15, Фонини спаси първия брейк-бол, но при втория Гришо завърши с бекхенд по правата. След паузата Димитров ще сервира за изравняване на резултата.

4:4 Димитров изравнява резултата. Българинът поведе с 40:0, стигна се до равенство, след което българинът все пак затвори гейма.

4:5 Димитров ще сервира за оставане в сета след поредната пауза в мача.

5:5 Гейм за Димитров. Сетът продължава.

5:6 Фонини си гарантира минимум тайбрек във втория сет.

6:6 Тайбрек ще определи изхода на сета.

7:6 ГРИГОР ДИМИТРОВ СПЕЧЕЛИ ТАЙБРЕКА СЪС 7:2 ТОЧКИ И ЗА ТРЕТИ ПЪТ В КАРИЕРАТА СИ (2013, 2014) ЩЕ ИГРАЕ НА ФИНАЛ В СТОКХОЛМ.