0:1 Американецът спечели подаването си на нула с два аса.

1:1. Димитров изравни с гейм на 15, като допусна двойна грешка.

1:2. Отново лесен гейм за Иснър.

2:2. Григор затвори играта на нула с втория си ас.

2:3. Гейм на нула за гиганта.

3:3. Стигна се до равенство, но българинът спечели подаването си след дълго разиграване.

3:4. Хасковлията имаше точка за пробив, но Иснър я спаси с добър втори сервис и взе сервис гейма си.

4:4. Димитров спаси брейк пойнт с шестия си ас и измъкна подаването си.

4:5. Гейм на нула за американеца.

5:5. Убедителен гейм на нула и за Григор.

5:6. Григор имаше втора точка за пробив, но 208-сантиметровият янки я "изтри" с ас и спечели подаването си после.

6:6. Гейм на 15 за Димитров.

6:7(10). Сет за Джон Иснър. Той реализира шестия си сетбол след двойна грешка на българина, като между тях спаси и две възможности на Григор за спечелване на частта.

ВТОРИ СЕТ
(Димитров сервира)

1:0. Гейм на 15 за Григор.

1:1. Българинът поведе с 40:15, но Иснър спечели подаването си.

2:1. Отново Димитров взе сервис гейма си на 15.

2:2. Лесен гейм и за американеца.

3:2. От 15:30 Гришо взе три поредни точки.

3:3. Иснър взе подаването си на нула.

4:3. Лесен сервис гейм на Димитров.

4:4. Стигна се до 30:30, но с ас №14 32-годишният янки затвори.

5:4. Гейм на нула за първата ни ракета.

5:5. Иснър спечели на 15.

6:5. Григор лесно взе подаване си.

7:5. Сет за Димитров! Той стигна на два пъти до точка за спечелване на частта и втория път успя след двойна грешка на американеца.

ТРЕТИ СЕТ

1:0. Гейм на 15 за българина.

1:1. Точката за пробив пред Григор беше неутрализирана с ас.

2:1. Рутинен сервис гейм на Димитров.

2:2. Отново имаше брейк пойнт пред българина и отново Иснър се измъкна, благодарение на мощния си сервис.

3:2. Гейм на нула за Гришо и той отново излиза напред.

4:2. Пробив за Димитров! Той имаше две поредни точки, но не успя. При третата Гришо завърши с класив бекхенд по правата.

5:2. Затвърждаването е на нула.

5:3. Иснър спаси мачбол и взе подаването си.

5:4 Сервирайки за мача Григор допусна изоставане с 15:40, след което за първи път от началото на срещата загуби подаването си.

5:5 Трети пореден гейм за Иснър, който изравнява резултата във финалния сет на срещата.

6:5 Димитров спечели подаването си и си гарантира минимум тайбрек в сета и мача.

6:6 Гейм за Иснър. Тайбрек ще определи изхода на двубоя.

6:7 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ДЖОН ИСНЪР. АМЕРИКАНЕЦЪТ СЕ НАЛОЖИ СЪС 7:3 ТОЧКИ, КАТО РЕАЛИЗИРА ВТОРИЯ СИ МАЧБОЛ И В ПЕТЪК ЩЕ ИЗЛЕЗЕ СРЕЩУ ХУАН МАРТИН ДЕЛ ПОТРО В СПОР ЗА МЯСТО НА ПОЛУФИНАЛИТЕ В ПАРИЖ.