Давид Гофен Белгия 0 2
Времетраене [мин]: 73
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Отлично начало на българина, който открива резултата след гейм на 15 в своя полза.

2:0 Пробив за Григор Димитров! Гришо поведе с 40:0, Гофен отрази първия брейк-бол, но при втория се наложи Димитров.

3:0 Трети пореден гейм на 15 на сметката на Григор Димитров.

4:0 Втори пробив за Григор! Геймът продължи около 8-9 минути, в които Григор пропусна 3 брейк-бола, преди да реализира четвъртия.

5:0 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров, който вече е само на 4 точки от успех в първия сет. От началото на двубоя са изминали 23 минути.

6:0 Гейм и първи сет за Григор Димитров! Невероятна игра на българина от началото на двубоя. Гришо има само 3 непредизвикани грешки в първия сет! Първата част продължи 27 минути.

1:0 Григор загуби първата точка, но спечели следващите 4, с което и гейма. От началото на мача българинът е в серия от 7 последователни гейма на сметката си.

2:0 Димитров прави пробив и на старта на втория сет. Гофен "помогна" с две двойни грешки, включително и при точката за пробив при 15:40.

3:0 Девети пореден гейм за Димитров от началото на двубоя. Българинът за първи път трябваше да спасява точка за пробив, но се справи безупречно.

3:1 Гофен спечели първи гейм от началото на срещата и си заслужи овациите на публиката. Белгиецът обърна гейма от 0:30.

4:1 Труден гейм за Димитров, но българинът все пак успя да се наложи и вече е само на два гейма от място на полуфиналите в турнира.

4:2 Бърз гейм на 15 за Давид Гофен.

5:2 Гейм на 0 на сметката на Григор Димитров. Българинът е на 4 точки от място на полуфиналите.

6:2 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. БЪЛГАРИНЪТ Е НА ПОЛУФИНАЛ В ЛОНДОН СЛЕД ЕДИН ОТ НАЙ-ДОБРИТЕ СИ ДВУБОИ В КАРИЕРАТА!