Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 7 4 6
Давид Гофен Белгия 5 6 3
Времетраене [мин]: 150
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

0:1 За жалост Григор допусна пробив на старта. Белгиецът се добра до два брейк-пойнта, като успя да реализира втория с мощен уинър от ретур по обратния диагонал.

1:1 Григор Димитров връща пробива. Българинът също стигна до два шанса, като успя да реализира втория, дочаквайки грешка на Гофен.

1:2 Трети пореден пробив в мача. Гофен поведе с 40:0, Григор спаси първите две възможности за пробив, но при третата беше разминат на мрежата.

1:3 Давид Гофен задържа подаването си. Той обърна гейма от 15:30, като успя да наниже два последователни аса.

2:3 Григор Димитров взима за първи път подаването си и се доближава на гейм от Гофен, който е с брейк аванс.

2:4 Гофен сервира много солидно и взе гейма си на 30.

3:4 Димитров взима подаването си на 15 и отново се доближава на гейм от Гофен. Предстои пауза, след която белгиецът застава на начален удар.

4:4 Григор Димитров връща пробива и изравнява резултата. Българинът стигна до брейк-бол, който реализира след грешка на Гофен.

5:4 Труден, но и сладък гейм за Димитров, който се наложи на 30. След паузата Гофен ще сервира за оставане в сета. За първи път от началото на мача Димитров е напред в резултата.

5:5 Гофен изравнява резултата след бърз гейм на сметката си. Григор ще сервира, за да си гарантира място в тайбрек.

6:5 Григор Димитров си гарантира минимум тайбрек, след като обърна гейма от 15:30. Предстои последна пауза в първата част, след което на сервис ще застане Давид Гофен.

7:5 ГЕЙМ И ПЪРВИ СЕТ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ. Българинът стигна до пробив и си гарантира първия сет. Гришо реализира петия си сетбол.

1:0 Григор Димитров започна със сервис-гейм на 0.

1:1 Гейм на 0 за Гофен, който спира серията от 3 последователни гейма на сметката на Димитров.

2:1 Григор спечели гейма, в който се стигна до равенство. С два хубави начални удара в края българинът си гарантира успеха.

2:2 Бърз гейм за Гофен, който от началото на втория сет сервира безупречно.

3:2 Нов бърз гейм за сервиращия тенисист.

3:3 Давид Гофен спаси точка за пробив и измъкна подаването си. По три гейма за двамата във втория сет.

3:4 Страхотен гейм за Гофен, който за жалост успя да пробие и повежда с 4:3 гейма във втория сет. Белгиецът е на два гейма от вкарване на мача в решаващ сет.

3:5 Гофен затвърждава пробива с гейм на 30 и вече е само на гейм от успех в сета.

4:5 Григор Димитров се пребори за гейма и се доближи на един гейм от Гофен, който обаче след паузата ще сервира за успех в сета.

4:6 Гейм на 0 за Давид Гофен, който спечели втория сет. Трети финален сет ще определи кой ще бъде шампион.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Григор оцеля в маратонски гейм, в който трябваше да спасява 4 точки за пробив. Българинът се справи и открива резултата в тази финална част.

1:1 Димитров стигна до точка за пробив при 30:40, но последваха 3 страхотни сервиса на Гофен, който взе гейма си.

2:1 Този път Григор нямаше проблеми и бързо затвори гейма на 15.

2:2 Гофен изравнява резултата.

3:2 Гейм на 0 за Григор Димитров. Предстои пауза, след която ще сервира Гофен, в опит да изравни резултата.

4:2 Григор Димитров прави пробив и повежда с 4:2 гейма. Българинът първи нанесе сериозен удар във финалния сет.

5:2 Пробивът е затвърден с гейм на 15. Григор е на 4 точки от титлата.

5:3 Гофен спаси 3 последователни мачбола и срещата продължава. Григор Димитров ще сервира за трофея.

6:3 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ! БЪЛГАРИНЪТ СПЕЧЕЛИ ТИТЛАТА. ШАМПИОН!