Виктория Томова България ПОБЕДИТЕЛ 3 7 6
Коментар на срещата

начало: 15:00 часа:

ПЪРВИ СЕТ:

(сервис за Наоми Броуди)

0:1 Броуди започна силно гейма и поведе с 40:0, след което допусна две последователни грешки и позволи на Томова да върне интригата. Последва грешка от ретур на българката и първия гейм е в историята.

1:1 Гейм на 0 за Вики Томова, която е видимо по-техничката състезателка на корта.

1:2 Убедителен гейм за Броуди и първата пауза в мача идва без пробиви. След почивката Томова ще сервира за изравняване на резултата в геймовете.

1:3 Пробив за Броуди, която направи серия от печеливши удари от бекхенд. 27-годишната англичанка обърна гейма от 40:15 и стигна до брейк.

1:4 Брейкът е затвърден с гейм на 30.

2:4 Гейм на 0 за Виктория Томова, с който българката спира серията от 3 последователни гейма на сметката на Броуди.

2:5 Броуди печели с лекота подаването си и се доближава на гейм от успех в първия сет.

3:5 Томова съхрани подаването си и принуждава Броуди да сервира за сета. Българката има последен шанс да върне брейка и да остане в сета.

3:6 Гейм и първи сет за Броуди. Първата част на мача продължи 28 минути.

ВТОРИ СЕТ:
(сервис за Виктория Томова):

1:0 Макар и трудно, Вики спечели откриващия гейм на втората част и за първи път излиза напред в резултата.

1:1 Броуди изравнява резултата с гейм на 30.

2:1 Изключително убедителна игра на Томова, която взе подаването си на 0.

2:2 За първи път от началото на двубоя Томова стигна до точка за пробив. Това се случи при 30:30, когато българката реализира страхотен уинър от бекхенд по правата. Последваха обаче два последователни аса, №6 и №7 за Броуди в мача, след което англичанката задържа подаването си.

3:2 Гейм на 0 за Виктория Томова.

3:3 Гейм на 0 за Наоми Броуди.

4:3 Вики отново излиза напред в резултата, след като взе гейма си на 30.

4:4 Броуди поведе с 40:0, но Томова успя да стигне до равенство. Последваха нови две точки за англичанката и резултатът отново е изравнен. Навлизаме в ключовите моменти от сета.

5:4 Бъзр гейм за Томова и след паузата Броуди ще сервира за оставане във втория сет. Без пробиви от началото на втората част.

5:5 Виктория Томова пропусна 3 сетбола, два от които последователни.

6:5 Българката взе подаването си и отново принуждава Броуди да сервира за оставане в сета.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на втория сет.

7:6 (6) Виктория Томова печели тайбрека с 8:6 точки, като реализира третия си сетбол и общо шести в частта.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Наоми Броуди):

1:0 Отлично начало на финалния сет за Томова, която успява да направи пробив.

2:0 Брейкът е затвърден с гейм на 0.

3:0 Втори пробив за Виктория Томова, която реализира четвъртия си брейк-бол в гейма и вече води с 3:0 във финалната част на мача.

4:0 И вторият брейк е затвърден с лекота, този път с гейм на 15.

4:1 Броуди печели подаването си на 30 и спира серията на Томова в сета.

4:2 Пробив за англичанката. Единият брейк е върнат, но Вики Томова има още един на сметката си.

4:3 Трети пореден гейм за Броуди, която се доближава само на гейм от Томова. След паузата на сервис застава първата ракета на България.

5:3 Томова спаси точка за пробив и вече е само на 4 точки от място във втория кръг в Линц.

5:4 Броуди отрази два последователни мачбола (15:40) и остава в мача. Предстои пауза, след която българката ще сервира за място във втория кръг.

6:4 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ВИКТОРИЯ ТОМОВА.