Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 4 7 6
Коментар на срещата

ПЪРВИ СЕТ:
(сервис за Джон Милман):

0:1 Милман спечели подфаването си на 30 и открива резултата в мача.

1:1 Труден гейм за Григор, който трябваше да спасява точка за пробив, но се справи и изравнява резултата.

2:1 Пробив за Григор Димитров! Българинът поведе с 40:15 и реализира втория брейк-бол, след като се възползва от грешка на съперника си.

2:2 Идентичен гейм. Милман стигна до аванс 40:15 и реалиизра втората точка за пробив, като по този начин изравни резултата в сета.

2:3 Бърз гейм на сметката на австралиеца и той отново е напред в резултата.

3:3 Ужасен гейм, който продължи 11 минути. Григор обаче оцеля и изравни резултата, след като отрази няколко точки за пробив.

3:4 Гейм на 15 за Милман.

4:4 Гейм на 30 за Григор Димитров.

4:5 Милман взима подаването си на 30 и принуждава Димитров да сервира за оставане в сета.

4:6 За жалост Григор допусна пробив и загуби първия сет в срещата.

ВТОРИ СЕТ:

0:1 Гейм на 0 за австралиеца.

1:1 Григор изравнява с бърз гейм на сметката си.

1:2 Гейм на 0 за Милман.

2:2 Гейм на 30 за Димитров.

3:2 Григор Димитров прави пробив на 30 и повежда в сета за първи път.

3:3 По подобие на първата част, българинът не успя да задържи брейка и резултатът отново е изравнен.

4:4 Най-после бърз гейм и за Димитров, който взима подаването си на 15.

4:5 Григор получи точка за пробив, но в ключовия момент Милман намери най-добрите си удари и съхрани подаването си.

5:5 Гейм на 0 за Димитров.

5:6 Милман си гарантира минимум тайбрек, след като взе последния си сервис-гейм в сета на 30.

6:6 Тайбрек ще определи изхода на сета.

7:6 (8) ГРИГОР ДИМИТРОВ СПАСИ ДВА МАЧБОЛА И СПЕЧЕЛИ ТАЙБРЕКА С 10:8 ТОЧКИ, КАТО ВКАРА МАЧА В РЕШАВАЩ ТРЕТИ СЕТ.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Григор Димитров):

1:0 Гейм на 30 за Димитров.

1:1 Гейм на 15 за Милман.

2:1 Българинът взима подаването си без никакви проблеми.

3:1 Пробив за Григор Димитров, който първи нанася удар в последния сет на срещата.

4:1 За първи път от началото на двубоя Димитров успя да затвърди пробива и вече е само на два гейма от крайния успех в мача.

4:2 Милман взима подаването си и съхранява интригата, спирайки серията на българина.

5:2 Без проблеми за Димитров, който вече е само на гейм от място на четвъртфиналите в турнира.

5:3 Милман печели подаването си, но Димитров ще сервира за мача. ?

6:3 ГЕЙМ, СЕТ И МАЧ - ГРИГОР ДИМИТРОВ. СРЕЩАТА ПРОДЪЛЖИ 2 ЧАСА И 35 МИНУТИ.