Григор Димитров България ПОБЕДИТЕЛ 6 6 6
Кайл Едмънд Великобритания 3 7 4
Времетраене [мин]: 145
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

1:0 Димитров започна срещата с двойна грешка, но в последствие успя да взема откриващия гейм на двубоя без особени затруднения.

1:1 Едмънд спечели подаването си и изравни резултата. Англичанинът направи няколко изключително агресивни точки.

2:1 Бърз гейм на 15 на сметката на Димитров. Предстои първа почивка в мача, след която на сервис застава Едмънд.

2:2 Гейм на 0 за Кайл Едмънд.

3:2 Григор отговори с гейм на 15 на сметката си. От началото на двубоя българинът няма загубена точка при вкаран първи сервис.

3:3 Ново изравняване на резултата. Геймът приключи с убийствен уинър от форхенд на Едмънд.

4:3 Григор Димитров беше изправен в трудна ситуация - 15:40 и трябваше да спасява две точки за пробив. Българинът обаче показа здрави нерви и намери първия си начален удар в най-важния момент, благодарение на което успя да се измъкне от ситуацията.

5:3 Пробив за Григор Димитров. Българинът поведе с 40:15, след което се възползва още от първия брейк-пойнт, при който Едмънд допусна грешка. Гришо ще сервира за успех в сета.

6:3 Гейм и първи сет за Григор Димитров. Българинът взе подаването си на 15 и след 36 минути игра открива резултата в срещата.

(сервис за Кайл Едмънд):

0:1 Едмънд печели подаването си и спира серията на Димитров.

1:1 Димитров взе подаването си на 15 и изравни резултата във втория сет.

1:2 Гейм на 15 за Едмънд.

2:2 Григор изравнява резултата след като взе гейма на 30.

2:3 Гришо успя да вземе две разигравания, но геймът е на сметката на сервиращия. Без пробиви от началото на сета.

3:3 Гейм на 15 зьа Гришо, който завърши играта с минаващ удар от бекхенд.

3:4 Григор стигна до 30:30, но следващите точки бяха за сервиращия.

4:4 Двойна грешка и два аса за Григор Димитров в гейма. Ново изравняване на резултата.

4:5 Григор Димитров има за какво да съжалява, тъй като имаше преднина 40:15 и съответно две точки за пробив. Едмънд обаче не се пропука и в крайна сметка взе гейма, като принуждава Димитров да сервира за оставане в сета.

5:5 Григор обърна гейма от 0:30 и след няколко прецизни точки взе подаването си и изравни резултата.

5:6 Едмънд си гарантира поне тайбрек във втория сет. Предстои последна пауза в сета, а дано и в мача, след което българинът ще сервира.

6:6 Тайбрек ще реши изхода на сета.

6:7 (3) ГЕЙМ И ВТОРИ СЕТ ЗА КАЙЛ ЕДМЪНД, КОЙТО СЕ НАЛОЖИ В ТАЙБРЕКА СЪС 7:3 ТОЧКИ.

ТРЕТИ СЕТ:

1:0 Григор Димитров започна с убедителен сервис-гейм на сметката си във финалния сет на двубоя.

1:1 Григор Димитров пропусна две възможности за пробив и Едмънд изравнява резултата във финалната част на последния четвъртфинален двубой в Бризбън.

2:1 Бърз гейм на сметката на българина.

2:2 Перфектна игра и от Кайл Едмънд, който набързо изравни резултата.

3:2 Гейм на 15 за Григор Димитров. Близо два часа са изминали от началото на двубоя.

3:3 Гейм на 0 за Едмънд.

4:3 Много тежък сервис-гейм за Димитров, който допусна две двойни грешки, общо 8 в мача, игра почти без първи сервис, но намери начин да се измъкне.

4:4 Отново бърз гейм за Едмънд.

5:4 Едмънд падна лошо на корта и контузи десния си глезен. Мачът беше прекъснат за около 5-6 минутки, след което, при подновяването му, българинът успя да вземе гейма.

6:4 ПРОБИВ ЗА ГРИГОР ДИМИТРОВ, КОЙТО ВЕЧЕ Е ПОЛУФИНАЛИСТ В БРИЗБЪН.