Кайл Едмънд Великобритания ПОБЕДИТЕЛ 6 3 6 6
Времетраене [мин]: 169
Коментар на срещата

(сервис за Григор Димитров):

0:1 Кайл Едмънд пробива още на старта на двубояя. Той се възползва от втория брейк-бол, който се откри пред него.

0:2 Брейкът е затвърден с гейм на 0 на сметката на Едмънд.

1:2 Григор взима подаването си на 15 и открива сметката си в срещата.

1:3 Гейм на 15 за Кайл Едмънд.

2:3 Гейм на 0 за Григор Димитров.

3:3 Продължителен гейм, в който се мина и през равенстсвои, след което Димитров успя да върне пробива, ртеализирайки първата си точка за пробив.

4:3 Димитров за първи път от началото на двубоя повежда в резултата, след като взе подаването си на 15.

4:4 Гейм на 15 кна сметката на Кайл Едмънд.

4:5 Пробив за Кайл Едмънд, който реализира втория си брейк-пойнт в гейма.

4:6 Невероятна драма! Григор Димитров стигнма до 2 последователни точки за пробив, но ги пропусна. След това имаше и трета такава, но и тя не беше реализирана. В крайна сметма Едмънд взе гейма и сета.

1:0 Гейм на 0 за Григор Димитриов.

2:0 Отлично! Григор Димитров проби на 30 и повежда в резултата.

3:0 Григор Димитров обърна гейма от 0:40 и спечели повежда с 3:0 гейма, след като брейкът е затвърден.

3:1 Англичанинът взима подаването си след един от най-дългите геймове в мача.

4:1 Гейм на 30 за Григор Димитров.

4:2 Гейм на 30 и за Едмънд.

5:2 Много борба в гейм, в който Григор Димитров допусна 4 двойни грешки. Все пак обаче българинът задържа подаването си и вече е само на гейм от изравняване на ртезултата.

5:3 Гейм на 30 за Едмънд.

6:3 Гейм и втори сет за Григор Димитров, който изравнява резултата в мача след гейм на 30 на сметката си.

ТРЕТИ СЕТ:
(сервис за Кайл Едмънд)

0:1 Кайл Едмънд спасои подаването си, като отрази точка за пробив.

1:1 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров.

1:2 Най-дългият гейм в сета, след който Едмънд отново е напред в резултата.

2:2 Григор Димитров отрази точка за пробив при 30:40, след което изравни резултата.

2:3 Гейм на 15 за Едмънд.

3:3 Отговорът на Григор е гейм на 0.

3:4 Гейм на 0 и за Едмънд.

3:5 След точно 2 часа игра Едмънд ще сервира за спечелване на сета. Григор допусна изоставане с 15:40, съхрани първия брейк-бол, но при втория допусна двойна грешка.

3:6 Едмънд се справи с напрежението и след няколко невероятни форхенда спечели гейма и сета.

ЧЕТВЪРТИ СЕТ:

1:0 Гейм на 15 на сметката на Григор Димитров на старта на сета.

1:1 Гейм на 15 и за Едмънд.

2:1 Гейм на 0 за Григор Димитров.

2:2 Едмънд също спечели подаването си без никакви драми.

2:3 Много слаб гейм за Димитров, който допуска Едмънд да пробие първи в четвъртия сет.

3:3 Отлична игра на българина, който изравнява резултата след няколко страхотни слайс бекхенда, които изпълни.

4:3 Григор спаси брейк бол и повежда в резултата в сета.

4:4 Гейм на 30 на сметката на Едмънд.

4:5 За жалост Едмънд направи пробив и след паузата ще сервира за успеха. Григор изоставаше с 15:40, отрази първия брейк бол, но при втория допусна грешка от форхенд и сдаде подаването си.

4:6 Гейм, сет и мач - Кайл Едмънд. Великобританецът е на полуфиналите в Мелбърн. Едмънд постигна първата си победа над тенисист от Топ 10 в света.